Skip to content

Jak zrestartować lub przywrócić ustawienia fabryczne Google Chromecast Google

24 de lipiec de 2021
chromecast 1 650x300

Google zmienił scenę z urządzenia na telewizor za pomocą Chromecast, ale jak w przypadku wszystkich technologii, może powodować problemy. W pewnym momencie może być konieczne ponowne uruchomienie lub przywrócenie ustawień fabrycznych Chromecasta. Chociaż te opcje są nieco ukryte, aby zapobiec przypadkowemu zresetowaniu, jest to prosty i prosty proces.

Warto tutaj zauważyć, że ponowne uruchomienie i resetowanie mają dwa bardzo różne wyniki. Ponowne uruchomienie nieszkodliwie wyłącza i ponownie uruchamia Chromecasta, a zresetowanie usuwa wszystkie informacje o użytkowniku i sprawia, że ​​Chromecasty są po prostu wyjęte z pudełka.

Jak zrestartować lub zresetować Chromecasta z aplikacji Google Home

Jeśli masz już Chromecasta – czy to pierwszej, czy drugiej generacji – bez wątpienia masz aplikację Google Home, ponieważ jest to wymagane do skonfigurowania urządzenia w pierwszej kolejności. Proces ponownego uruchamiania lub resetowania jest taki sam, niezależnie od tego, czy używasz iOSlub Android, choć oczywiście menu wyglądają nieco inaczej. Używam urządzenia z Androidem do tego samouczka, ale powinieneś być w stanie łatwo śledzić również na swoim iPhonie lub iPadzie.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to upewnić się, że Chromecast jest włączony i połączony z siecią. Jeśli jest zasilany przez zasilacz sieciowy podłączony do ściany, nie musisz nawet włączać telewizora (choć prawdopodobnie nadal jest to dobry pomysł, więc będziesz wiedział, że reaguje prawidłowo). Jeśli jednak masz go zasilany przez port USB w telewizorze, prawdopodobnie zestaw będzie musiał być włączony, zanim Chromecast się uruchomi.

Po włączeniu telewizora uruchom aplikację Google Home na telefonie lub tablecie i naciśnij przycisk „Urządzenia” w prawym górnym rogu. Jeśli masz wiele urządzeń Google Cast, po prostu przewiń, aż znajdziesz Chromecasta, którego chcesz ponownie uruchomić lub zresetować. Stuknij w menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu karty Chromecast – powinien pokazywać ten sam obraz, który jest obecnie na telewizorze, znany jako „tło”.

Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google1627135654 68 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google


Aby ponownie uruchomić Chromecasta, po prostu wybierz opcję „Uruchom ponownie”. Bułka z masłem.

1627135655 105 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google

Aby przywrócić ustawienia fabryczne Chromecasta, kliknij przycisk „Ustawienia”. Następnie dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Przywracanie ustawień fabrycznych”.

1627135655 785 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google1627135655 362 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google

Niezależnie od tego, który wybierzesz, otrzymasz wyskakujące okienko potwierdzające, że chcesz wykonać to polecenie. Gdy upewnisz się, że to właśnie chcesz zrobić, po prostu dotknij „OK”. Urządzenie zrobi swoje — jeśli zdecydujesz się je zrestartować, wróci do działania za kilka minut.

1627135655 16 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google1627135655 932 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google

Jeśli przeprowadzasz przywracanie ustawień fabrycznych, całkowite zresetowanie urządzenia zajmie kilka minut, a następnie uruchomi się ponownie i możesz je odłączyć (jeśli planujesz je sprzedać lub coś podobnego) lub śmiało je ustawić ponownie.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Chromecasta bezpośrednio z urządzenia?

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Chromecasta z aplikacji Google Home, musisz zastosować bardziej sprzętowe podejście.

Nie ma „prawdziwego” sposobu na ponowne uruchomienie urządzenia z fizycznego urządzenia. Jeśli chcesz go ponownie uruchomić, po prostu odłącz go i podłącz ponownie. To trochę kiepskie rozwiązanie, ale załatwia sprawę.


Jeśli musisz przywrócić ustawienia fabryczne, masz szczęście: Google umieścił przycisk twardego resetu zarówno na Chromecastach pierwszej, jak i drugiej generacji, dzięki czemu możesz łatwo przywrócić ustawienia fabryczne.I niezależnie od posiadanego modelu, proces jest to samo, czyniąc to jeszcze prostszym.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to fizyczny dostęp do urządzenia. Oznacza to wyciągnięcie telewizora i kopanie za nim. Przepraszam.

Gdy już masz Chromecasta w ręku – wciąż podłączonego do zasilania i telewizora! – po prostu naciśnij jedyny fizyczny przycisk z boku urządzenia przez około osiem sekund. Kontrolka Chromecasta będzie migać, gdy przytrzymasz przycisk – najpierw powoli, a potem szybciej, gdy zbliża się do zresetowania. Kiedy światło ponownie zaświeci się, możesz odpuścić. Chromecast uruchomi się ponownie i zresetuje.

1627135655 756 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google1627135655 357 Jak zrestartowac lub przywrocic ustawienia fabryczne Google Chromecast Google

Po ponownym uruchomieniu możesz go odłączyć, jeśli planujesz się go pozbyć. W przeciwnym razie po prostu idź dalej i skonfiguruj go ponownie.

Chromecast to proste urządzenie z wieloma naprawdę praktycznymi zastosowaniami pod maską. Zawsze dobrze jest wiedzieć, jak zrestartować lub zresetować urządzenie, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby jak najszybciej przywrócić ten genialny mały drążek do użytecznej kolejności.

Czy ten post był pomocny?