Skip to content

Jak zrezygnować z programu poprawy jakości obsługi klienta pakietu Microsoft Office

22 de lipiec de 2021
00 microsoft ceip webpage 1024x434 1

Podczas instalowania dowolnej najnowszej wersji pakietu Microsoft Office firma Microsoft zakłada, że ​​chcesz zarejestrować się w serwisie Program poprawy jakości obsługi klienta (CEIP). Podczas instalacji jest pole wyboru, które jest domyślnie zaznaczone i automatycznie rejestruje Cię w programie.

Według Microsoftu CEIP to narzędzie, które zbiera informacje o klientach, aby spróbować „ulepszyć produkty i funkcje, z których klienci korzystają najczęściej, oraz pomóc w rozwiązywaniu problemów”. Mimo że Microsoft twierdzi, że nie są gromadzone żadne dane osobowe ani identyfikowalne, nadal może być niepokojący dla osób martwiących się o prywatność w Internecie. Jak stwierdzono w ich Polityka prywatności:

„Kiedy uczestniczysz, zbieramy podstawowe informacje o tym, jak korzystasz z programów, komputera lub urządzenia oraz podłączonych urządzeń. Zbieramy również informacje o tym, jak każdy z nich jest skonfigurowany i działa. Raporty te są wysyłane do firmy Microsoft, aby pomóc w ulepszaniu funkcji, z których najczęściej korzystają nasi klienci, oraz w tworzeniu rozwiązań typowych problemów”.

Jeśli nieumyślnie zapisałeś się do programu CEIP, ale nie chcesz uczestniczyć, nie obawiaj się. Możesz łatwo zrezygnować z tego programu. Użyjemy pakietu Office 2013, aby pokazać, jak to zrobić, ale możesz również zmienić to ustawienie w jednym z innych programów pakietu Office.

Otwórz swój ulubiony program pakietu Office i kliknij kartę PLIK.

1626949682 525 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft

Kliknij pozycję Opcje na liście menu po lewej stronie.

1626949682 755 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft


W oknie dialogowym Opcje kliknij opcję Centrum zaufania po lewej stronie.

1626949683 46 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft

Kliknij przycisk Ustawienia Centrum zaufania.

1626949683 394 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft

W oknie dialogowym Centrum zaufania kliknij opcję Opcje prywatności po lewej stronie.

1626949683 585 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft

W sekcji Opcje prywatności zaznacz pole wyboru Zarejestruj się w programie poprawy jakości obsługi klienta, aby w polu NIE było zaznaczenia. Kliknij OK w oknie dialogowym Centrum zaufania, aby zaakceptować zmianę, a następnie kliknij OK w oknie dialogowym Opcje.

1626949683 298 Jak zrezygnowac z programu poprawy jakosci obslugi klienta pakietu Microsoft

Uwierz lub nie. To takie proste. Zrezygnowałeś z programu CEIP, a programy pakietu Office nie będą już gromadzić danych o użyciu pakietu Office i wysyłać ich z powrotem do firmy Microsoft.

Czy ten post był pomocny?