Skip to content

Jak zrobić MP3 z dowolnego pliku wideo

1 de sierpień de 2021
img 544806d3a0cf1

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć plik MP3 z ulubionego pliku wideo, to dzisiaj jest Twój szczęśliwy dzień. Dzięki prostemu oprogramowaniu typu open source możesz rozebrać dźwięk i przekonwertować go do ulubionego formatu w ciągu kilku minut!

Większość ludzi może nie zdawać sobie sprawy, że pliki wideo zwykle składają się z trzech części: wideo, dźwięku i opakowania. Opakowanie to część, którą znamy najbardziej i jest wyrażona jako coś takiego jak .AVI, .MP4, .MKV i wiele innych. W opakowaniu może znajdować się więcej rzeczy, takich jak napisy, menu DVD, dodatkowe funkcje, dodatkowe ścieżki audio – ale dopóki masz wideo i dźwięk, jesteś dobry.

Poza tym można w zasadzie „podnieść” ścieżkę dźwiękową z pliku wideo, wyodrębnić ją z opakowania, a następnie zapisać jako .MP3 lub inny format audio. To będzie następnie odtwarzane na dowolnym odtwarzaczu multimedialnym lub audio, tak jak pobrany utwór lub podcast.

Avidemux na ratunek

Edytor wideo o otwartym kodzie źródłowym Avidemux ma długą historię jako jedna z najlepszych darmowych aplikacji do takich rzeczy jak transkodowanie wideo, przycinanie i filtrowanie. How-To Geek pisał o wielu z tych funkcji już wcześniej, więc możesz dowiedzieć się więcej o nich po przeczytaniu tego.

Nie trzeba dodawać, że to, co robimy dzisiaj, jest bardzo proste i na temat. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to: pobierz i zainstaluj kopię najnowszej stabilnej wersji Avidemux dla swojego systemu. W tym artykule używamy wersji 64-bitowej w systemie Windows 8.1.

1627802345 233 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo


Otwórz Avidemux i kliknij „Plik -> Otwórz” lub kliknij mały folder, jak pokazano na zrzucie ekranu.

1627802345 812 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Przejdź do lokalizacji, w której przechowywany jest plik wideo, wybierz go, a następnie kliknij „Otwórz”.

1627802345 653 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Avidemux automatycznie wygeneruje („skopiuje”) formaty, w których zakodowane jest wideo, ale chcemy mieć pewność, że nasze wyjście audio to MP3. Kliknij menu rozwijane w sekcji Wyjście audio i wybierz „MP3 (lame)”.

Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Możesz, jeśli uważasz, że to konieczne, dostosować tryb bitrate, bitrate i jakość, klikając przycisk „Konfiguruj” w obszarze Wyjście audio. Wyższy bitrate oznacza większy plik, co niekoniecznie przekłada się na lepiej brzmiący. Możesz zwiększyć jakość (do 9), ale biorąc pod uwagę materiał źródłowy, nie potrzebujemy bardzo wysokiej jakości pliku audio, dlatego po prostu zostawmy te ustawienia.

1627802345 277 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Kliknij menu „Dźwięk”, a następnie „Zapisz dźwięk” z wyświetlonego menu.

1627802345 583 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Przejdź do lokalizacji, w której chcesz zapisać plik audio. Avidemux nie doda automatycznie rozszerzenia .MP3 do pliku, więc upewnij się, że to dodałeś, tak jak na zrzucie ekranu.

1627802346 268 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo


Kliknij „Zapisz”, gdy skończysz lokalizowanie i nazywanie pliku, a zobaczysz okno postępu. Możesz zatrzymać proces w dowolnym momencie, klikając „Anuluj”.

1627802346 85 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Po zakończeniu Twój nowy plik MP3 jest gotowy. Możesz go dwukrotnie kliknąć i odtworzyć w aplikacji muzycznej lub przenieść na urządzenie mobilne.

1627802346 955 Jak zrobic MP3 z dowolnego pliku wideo

Oczywiście możliwość wyodrębnienia dźwięku z plików wideo otwiera wiele możliwości. Na przykład, jeśli kiedykolwiek chciałeś tworzyć własne dzwonki, możesz wyodrębnić całą ścieżkę dźwiękową z wideo, a następnie użyć ulubionego edytora audio, aby wyciąć części, które lubisz.

Nie wierz nam jednak na słowo, pobierz Avidemux już dziś i spróbuj sam. W międzyczasie daj nam znać, czy ten artykuł był pomocny, wypowiadając się dziś na naszym forum dyskusyjnym!

Czy ten post był pomocny?