Skip to content

Jak zrobić prywatny blog Tumblr

25 de lipiec de 2021
sshot20100722165938

Tumblr to świetna usługa do udostępniania multimediów i postów na blogu, ale co, jeśli nie chcesz dzielić się swoimi doświadczeniami ze światem? Oto jak utworzyć prywatny, chroniony hasłem blog dla swojej rodziny lub firmy.

Domyślnie blogi Tumblr są dostępne dla całego świata. Twój szef, facet z ulicy lub dzieciak w Japonii, wszyscy widzą wszystko, co publikujesz. Jest to świetne rozwiązanie dla większości blogów, ponieważ większość z nas bloguje, aby przekazać swoje pomysły światu. Jesteśmy podekscytowani, gdy więcej osób czyta nasze posty. Ale wciąż jest czas i miejsce na prywatność, zwłaszcza w dzisiejszym hiperpołączonym świecie, w którym prawie wszystko jest publiczne. Na szczęście Tumblr ma opcję utworzenia prywatnego, chronionego hasłem bloga, więc nawet jeśli chcesz publikować zdjęcia tylko do udostępnienia babci, nadal możesz użyć Tumblra, aby zrobić to szybko, stylowo, oraz prywatnie.

Utwórz Tumblr . chroniony hasłem

Choć może się to wydawać dziwne, jeśli chcesz mieć tylko prywatny Tumblr, najpierw musisz utworzyć standardowy, publiczny Tumblr. Nie pozwalają na to, aby Twój domyślny blog był chroniony hasłem i prywatny, ale zawsze możesz dodać drugi, chroniony hasłem blog za darmo. Jeśli nie masz jeszcze bloga Tumblr, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak szybko uzyskać konfigurację bloga Tumblr. Jeśli chcesz tylko prywatnego bloga, możesz po prostu opuścić pierwszą, publiczną witrynę z domyślnym motywem i bez zawartości lub w inny sposób użyć jej, jak chcesz.

Teraz, aby utworzyć swój prywatny blog Tumblr, kliknij strzałkę w dół obok nazwy swojego bloga po prawej stronie i kliknij Utwórz nowego bloga.

Wpisz nazwę i adres swojego nowego bloga, a następnie zaznacz pole obok Zabezpiecz hasłem tego bloga i wprowadź hasło, jeśli chcesz je zabezpieczyć. Po zakończeniu kliknij Utwórz prywatny blog.

1627208942 343 Jak zrobic prywatny blog Tumblr


To wszystko, ludzie! Zaraz po utworzeniu nowego prywatnego bloga zostanie wyświetlony nowy pulpit nawigacyjny. Teraz możesz publikować zdjęcia, tekst, cytaty, linki i nie tylko, a wszystkie są ukryte za zaporą hasła.

1627208942 139 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Jedynymi osobami, które będą mogły odwiedzić Twoją witrynę, są osoby, którym podasz swoje hasło. Kiedy przeglądasz your_new_private_tumblr.tumblr.com, zobaczysz pole hasła. Wprowadź utworzone hasło i kliknij Potwierdzać aby zobaczyć zawartość. Możesz teraz przekazać to hasło rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom lub komukolwiek chcesz je zobaczyć.

1627208942 466 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Twój pulpit nawigacyjny Tumblr domyślnie przejdzie do pierwszego skonfigurowanego bloga publicznego. Aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego swojego prywatnego bloga, musisz kliknąć strzałkę w dół obok nazwy bloga, tak jak poprzednio. Tym razem wybierz swój nowy Tumblr z listy, a zobaczysz panel swojego prywatnego bloga, jak powyżej.

1627208942 968 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Zmień istniejący drugi Tumblr w prywatny blog

Jeśli masz już drugi blog Tumblr na swoim koncie i chcesz, aby był prywatny, otwórz panel drugiego bloga, jak powyżej. Teraz kliknij Dostosuj pod nazwą drugiego bloga.

1627208943 661 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Teraz na Dostosuj stronę, kliknij Zaawansowany patka. Sprawdź Zabezpiecz hasłem tego bloga i wprowadź wybrane przez siebie hasło. Możesz również odznaczyć kolejne dwa pola, co uniemożliwi wyszukiwarkom przeglądanie Twojego bloga i nie pozwoli, aby Twój blog był promowany przez Tumblr.

1627208943 530 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Gdy skończysz, kliknij Zapisz + Zamknij.

1627208943 77 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Teraz Twój blog będzie również ukryty za hasłem!

1627208943 800 Jak zrobic prywatny blog Tumblr

Wniosek


Bez względu na to, o czym piszesz, czasami możesz po prostu zachować trochę prywatności. Tumblr nieco komplikuje posiadanie prywatnego bloga, ale gdy już go masz, działa świetnie. Ponieważ odwiedzający będą musieli tylko wprowadzić hasło, jest to dla nich o wiele łatwiejsze w użyciu niż wiele innych systemów, które wymagałyby uprzedniego posiadania konta. Teraz możesz publikować i nie martwić się o to, co myślą inni!

Jeśli nie masz jeszcze bloga Tumblr, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia bloga Tumblr. Nie zapomnij; nawet jeśli Twój nowy blog jest prywatny, nadal możesz sprawić, by wyglądał tak ładnie, jak tylko chcesz!

Czy ten post był pomocny?