Skip to content

Jak zrobić tekst do góry nogami?

27 de lipiec de 2021
image258

Czy kiedykolwiek widziałeś kogoś, kto używa tekstu do góry nogami w sieci? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to zrobić? Rzućmy okiem na to, jak właściwie składają się postacie, i pokażmy prosty generator, który zrobi to za Ciebie.

Tekst do góry nogami to w rzeczywistości tylko sztuczka, która używa specjalnych symboli Unicode, które wydają się być literami do góry nogami, chociaż tak naprawdę nie są odwrócone do góry nogami. Zastępując zwykłe litery prawidłowymi literami odwróconymi, wygląda na to, że piszesz do góry nogami.

Przykład do góry nogami

Oto, jak to wygląda, gdy piszesz „jak geek” do góry nogami za pomocą znaków Unicode:

oʇ-ʍoɥ

W przypadku, gdy Twoja przeglądarka lub klient poczty e-mail nie może poprawnie przetworzyć Unicode, powinno to wyglądać tak:

Używanie znaków Unicode dla tekstu do góry nogami

Jeśli chcesz użyć tekstu do góry nogami lub po prostu chcesz znaleźć gdzieś interesujące symbole Unicode, musisz zacząć od znalezienia odpowiednich znaków do użycia. Najlepiej jest sprawdzić ta ogromna lista znaków Unicode na Wikipediii po prostu wyszukaj nazwę postaci, której szukasz.


Aby utworzyć tekst do góry nogami, poszukaj liter, które mają reprezentować znaki do góry nogami lub przynajmniej wyglądają jak one. Na przykład możesz napisać znak T do góry nogami, zastępując jeden znak innym:

t =

Zobaczysz ten znak na liście na Wikipedii i zauważysz, że obok niego znajduje się kod, w tym przypadku 0287 to kod znaku Unicode dla odwróconego T.

1627405068 409 Jak zrobic tekst do gory nogami

Możesz użyć tych odwróconych znaków w programie Word lub większości aplikacji, które mają kontrolkę RichEdit, wprowadzając ten kod, a następnie naciskając kombinację klawiszy Alt + X. Notatka: powinieneś być w stanie również użyć kombinacji klawiszy Alt + C, ale Alt + X wydaje się być bardziej kompatybilny.

Jak zrobic tekst do gory nogami

Oczywiście może to być naprawdę nużące, ale ciekawie jest dowiedzieć się, jak to zrobić, prawda?

Gdzie to działa?

Tworzenie tekstu do góry nogami na własnym komputerze może być zabawne przez około 10 sekund, ale prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie możesz użyć go gdzie indziej. Ponieważ tekst Unicode nie jest poprawnie obsługiwany przez wszystkie aplikacje, nie zawsze będzie działał w Twoim kliencie komunikatora — chociaż możesz go przetestować i dać nam znać w komentarzach.

Tam, gdzie działa całkiem dobrze, jest większość witryn internetowych, takich jak Twitter, Facebook itp. Dzieje się tak, ponieważ przeglądarki internetowe na ogół obsługują UTF-8 lub Unicode, ponieważ sieć zależy od tych formatów kodowania.

1627405068 592 Jak zrobic tekst do gory nogami

Wygeneruj własny tekst do góry nogami

Ponieważ tworzenie tekstu do góry nogami, sposób ręczny będzie bardzo, bardzo żmudny, przygotowaliśmy prosty generator, który tworzy tekst za Ciebie. Nie działa idealnie, ale działa dobrze. Notatka: generator obecnie robi tylko małe litery, więc przekonwertuje wszystko, co napiszesz, na małe litery, zanim zmieni je do góry nogami.

1627405069 418 Jak zrobic tekst do gory nogami


Po prostu włóż tekst do pudełka, a następnie naciśnij przycisk „Utwórz go do góry nogami”. Gdy skończysz, możesz skopiować i wkleić tekst do jakiejś witryny internetowej — wkrótce wszyscy Twoi znajomi z Facebooka będą bardzo zdezorientowani.

Generator tekstu do góry nogami

Czy ten post był pomocny?