Skip to content

Jak zrobić zdjęcie na Chromebooku

28 de lipiec de 2021
Screenshot 2019 08 21 at 15.34.05

Twój Chromebook jest wyposażony we wbudowaną kamerę, za pomocą której możesz robić zdjęcia, publikować je na kontach w mediach społecznościowych lub udostępniać znajomym i rodzinie. Oto jak zrobić zdjęcie na Chromebooku.

Jak zrobić zdjęcie

Google niedawno wprowadził stabilną wersję Chrome OS 76, która zawierała wiele nowych funkcji, takich jak wirtualne biurka iprzeprojektowanie aplikacji Aparat. Google zmienił pozycję przycisku migawki i trybu aparatu, dodał tryb poziomy i zaimplementował kilka bardzo potrzebnych poprawa szybkości migawki.

W tym samouczku użyjemy standardowej aplikacji aparatu Chromebook, ale możesz użyć dowolnej aplikacji aparatu ze Sklepu Play.

Najpierw otwórz aplikację Aparat na Chromebooku. Znajdziesz go w menu uruchamiania. Naciśnij przycisk „Wyszukaj” na klawiaturze i wyszukaj „Aparat”. Możesz też kliknąć przycisk „Wszystkie aplikacje” i poszukać ikony aparatu.

Stuknij przycisk Szukaj, a następnie wpisz Aparat, aby znaleźć aplikację Aparat

Po otwarciu aplikacji kliknij przycisk migawki znajdujący się po prawej stronie, aby zrobić zdjęcie.

1627480096 775 Jak zrobic zdjecie na Chromebooku


Domyślnie zdjęcie jest robione w orientacji poziomej. Jeśli jednak klikniesz „Kwadrat” przed przyciskiem migawki, Twoje zdjęcia będą miały kształt kwadratu o równych wymiarach pionowych i poziomych.

Kliknij „Kwadrat”, aby zamiast tego zrobić kwadratowe zdjęcie.

Zaraz po naciśnięciu przycisku migawki w prawym dolnym rogu pojawi się miniatura najnowszego zdjęcia. Możesz nacisnąć przycisk migawki, aby zrobić jeszcze więcej zdjęć.

Trzy dodatkowe ikony po lewej stronie okna zapewniają jeszcze większą pomoc podczas robienia zdjęć na Chromebooku. Kliknij dowolne z nich, aby wykonać następujące czynności:

  • Odbij zdjęcie:Odwróć perspektywę aparatu od lewej do prawej.
  • Użyj linii siatki:Dodaj siatkę, która pomoże Ci wyprostować zdjęcie, zanim je zrobisz.
  • Regulator czasowy:Rób zdjęcia z opóźnieniem samowyzwalacza.

Wybierz jedno z tych opcjonalnych ustawień, które pomogą Ci zrobić lepsze zdjęcie.  Lustro, linie siatki i samowyzwalacz.

Notatka:Jeśli masz więcej niż jedną kamerę na swoim Chromebooku lub jeśli podłączyłeś dodatkową przez USB, zobaczysz czwartą ikonę, aby przełączać się między aktywnymi kamerami.

Możesz dostosować rozmiar siatki kamery lub długość licznika, klikając ikonę koła zębatego. Spowoduje to przejście do menu Ustawienia.

Kliknij koło zębate Ustawienia, aby zmienić kilka ustawień aparatu.


Kliknij „Typ siatki” lub „Czas trwania timera”, aby zmienić go zgodnie z preferencjami. Możesz wybrać odpowiednio 3×3, 4×4 i Golden Ratio oraz 3- lub 10-sekundowe opóźnienia.

Zmień typ siatki lub czas trwania licznika w Ustawieniach.

Jak zlokalizować swoje zdjęcia

Po zakończeniu robienia zdjęć musisz je znaleźć na swoim Chromebooku, aby móc je wyświetlać, edytować i udostępniać znajomym i rodzinie. Można to zrobić bezpośrednio z aplikacji Aparat lub z aplikacji Pliki. Oto jak.

Notatka:Twoje zdjęcia będą automatycznie zapisywane w aplikacji Pliki, jeśli na Twoim Chromebooku działa system operacyjny Chrome w wersji 69 lub nowszej.

Korzystanie z aplikacji Aparat

Jak wspomniano powyżej, zaraz po zrobieniu zdjęcia miniatura najnowszego obrazu pojawi się w prawym dolnym rogu pod ikoną migawki. Kliknij miniaturę, aby wyświetlić zdjęcie w aplikacji Galeria.

Kliknij miniaturę najnowszego zdjęcia, aby otworzyć aplikację Galeria.

Po otwarciu aplikacji Galeria zobaczysz wszystkie swoje zdjęcia u dołu okna. Kliknij jeden, aby wyświetlić go w obszarze wyświetlania.

Twoje zdjęcia wraz ze wszystkimi innymi obrazami i filmami pojawią się na dole okna.

Jeśli nie chcesz już zdjęcia, zaznacz je, a następnie kliknij ikonę kosza u góry okna.

Nie jesteś zadowolony z filmu?  Kliknij kosz, aby go usunąć

Kliknij „Usuń”, aby usunąć plik.

Kliknij „Usuń”, aby pozbyć się zdjęcia.

Korzystanie z aplikacji Pliki

Najpierw otwórz aplikację Pliki na swoim Chromebooku. Znajdziesz go w programie uruchamiającym, dotykając przycisku „Szukaj” na klawiaturze i wyszukując „Pliki”. Możesz też kliknąć przycisk „Wszystkie aplikacje” i poszukać ikony.

Stuknij przycisk Szukaj, a następnie wpisz Pliki, aby znaleźć aplikację Pliki


Domyślny katalog dla zapisanych zdjęć można znaleźć w Moje pliki > Pobrane po lewej stronie aplikacji Pliki.

1627480097 83 Jak zrobic zdjecie na Chromebooku Pobrane, aby znaleźć wszystkie nagrane filmy” width=”333″ height=”466″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

W tym miejscu kliknij zdjęcie, a następnie wybierz w górnej części okna, co dalej. Kliknij „Otwórz”, aby zdecydować, którą aplikację otworzyć, ikonę Udostępnij, aby wysłać ją do znajomego, lub ikonę kosza, aby usunąć je z Chromebooka.

Wybierz, aby otworzyć, udostępnić lub usunąć wybrany plik wideo

Po kliknięciu „Otwórz” możesz także wybrać „Zmień domyślne”, jeśli chcesz, aby obrazy automatycznie otwierały się w aplikacji innej niż Galeria.

Po kliknięciu „Otwórz” możesz wybrać dowolną aplikację w systemie, która otwiera obrazy.

Czy ten post był pomocny?