Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu w Oculus Quest 2?

18 de marzec de 2022
person taking a screenshot in an oculus quest 2

Jeśli zrobisz coś epickiego na swoim nowym Oculus Quest 2 (lub oryginalnym Quest), niezwykle łatwo zrobisz zrzut ekranu i udostępnisz go znajomym. Oto jak zrobić zrzut ekranu w goglach VR.

Wykonanie zrzutu ekranu na urządzeniu Oculus Quest 2 jest prawie tak proste, jak zrobienie go na smartfonie. Po prostu przytrzymaj przycisk Oculus (który wygląda jak owalna ikona) na prawym kontrolerze Quest Touch, a następnie naciśnij spust na dowolnym kontrolerze.

Naciśnij przycisk Oculus na prawym kontrolerze i naciśnij dowolny spust.

Po wykonaniu zrzutu ekranu usłyszysz dźwięk zrzutu ekranu (podobny do migawki aparatu), który prawdopodobnie słyszałeś na innych urządzeniach. Otrzymasz również powiadomienie potwierdzające wykonanie zrzutu ekranu.

Jeśli pierwsza metoda nie działa dla Ciebie, istnieje drugi, trudniejszy sposób na zrobienie zrzutu ekranu.

Zacznij od otwarcia menu systemowego, naciskając przycisk Oculus na prawym kontrolerze Touch. Stamtąd wybierz zakładkę „Udostępnianie” z dolnego paska zadań.

Wybierz zakładkę Udostępnianie z dolnego paska zadań

Następnie wybierz przycisk „Zrób zdjęcie”. Zobaczysz małą czerwoną kropkę, która będzie migać przez pięć sekund. Po zakończeniu odliczania zostanie wykonany zrzut ekranu.

Wybierz „zrób zdjęcie”

Jeśli nie masz pewności, jak wyświetlić te zrzuty ekranu, przejdź do menu głównego, naciskając przycisk Oculus na kontrolerze. Wybierz kartę „Udostępnianie” (tak jak my), aby zrobić zrzut ekranu. Teraz zamiast wybierać „Zrób zdjęcie”, wybierz „Wyświetl wszystko”.

Wybierz Pokaż wszystko

W tym miejscu możesz wyświetlić wszystkie zrobione zrzuty ekranu.

1647605386 863 Jak zrobic zrzut ekranu w Oculus Quest 2

Po wybraniu zrzutu ekranu możesz usunąć obraz lub udostępnić go innym.

Czy ten post był pomocny?