Skip to content

Jak zsynchronizować powiadomienia Androida z rocznicową aktualizacją systemu Windows 10?

2 de sierpień de 2021
IMG 9195 650x300

Wraz z rocznicową aktualizacją systemu Windows 10 firma Microsoft udostępniła prosty sposób wyświetlania powiadomień z telefonu z systemem Android na komputerze. Nie jest tak solidny, jak niektóre opcje innych firm, ale jest niezwykle łatwy w konfiguracji, a nawet łatwiejszy w użyciu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dosłownie nie ma konfiguracji po stronie komputera — wszystko jest robione na telefonie (zakładając, że nie wyłączyłeś Cortanain Windows 10 — jeśli tak, musisz go ponownie włączyć) . Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to wskocz do Sklepu Play i zainstaluj Cortana. Zgodnie z aplikacją, aby działać, musisz również być częścią programu Windows Insider, więc powinieneś się zarejestrować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Po zainstalowaniu Cortany uruchom ją. Musisz przyznać pewne uprawnienia Androida: dostęp do lokalizacji i multimediów. Po ich zatwierdzeniu zaloguj się przy użyciu tego samego konta Microsoft, z którego logujesz się na komputerze z systemem Windows. (Tak, musisz użyć konta Microsoft na swoim komputerze, ponieważ w ten sposób Cortana synchronizuje powiadomienia).

Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 101627914196 673 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

Gdy Cortana jest już zalogowana i gotowa do pracy, przejdź do menu, dotykając trzech linii w lewym górnym rogu. Następnie dotknij „Ustawienia”.

1627914196 756 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 101627914196 540 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

W menu Ustawienia znajduje się wpis „Powiadomienia zsynchronizowane” – tego właśnie szukasz.

1627914197 61 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10


Jest tu kilka opcji, z których niektóre są już wstępnie wybrane: Powiadomienia o nieodebranych połączeniach, Powiadomienia o wiadomościach przychodzących i Powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii powinny być już zaznaczone. Dolna opcja — Synchronizacja powiadomień aplikacji — jest domyślnie wyłączona. Aby w pełni wykorzystać synchronizację powiadomień, zalecamy jej włączenie.

1627914197 865 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

Powinieneś otrzymać wyskakujące okienko z informacją, że Cortana potrzebuje dostępu do powiadomień, który jest nadawany dla poszczególnych aplikacji. Zasadniczo pozwala to aplikacjom widzieć i wchodzić w interakcje z powiadomieniami generowanymi przez inny aplikacje. To kwestia prywatności. Jeśli nie masz nic przeciwko temu (a naprawdę powinieneś być), idź dalej i naciśnij przycisk „Mam to”. Spowoduje to automatyczne przejście do dostępu do powiadomień.

1627914197 255 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 101627914197 127 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

Stąd po prostu idź dalej i zaznacz suwak dla Cortany. Zobaczysz tutaj ostrzeżenie, informujące, że umożliwi to Cortanie dostęp do wszystkich Twoich powiadomień. To taki pomysł, więc idź dalej i wybierz „Zezwól”.

1627914197 939 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

Po powrocie do menu Ustawienia Cortany możesz teraz włączyć synchronizację powiadomień aplikacji. Po przełączeniu tego suwaka pojawi się nowa pozycja menu: Wybierz aplikacje do synchronizacji. To duży problem, ponieważ jeśli nie chcesz być bombardowany powiadomieniami na swoim komputerze, na pewno będziesz chciał wybierać aplikacje, na które zezwalasz. Na szczęście większość z nich jest domyślnie wyłączona – tylko Facebook i Facebook Messenger były dla mnie włączone.

1627914197 515 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 101627914197 481 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10

Warto wspomnieć, że jeśli musisz przejrzeć listę aplikacji i znaleźć aplikację do obsługi wiadomości SMS, aby włączyć synchronizację wiadomości tekstowych. Dla mnie opcja „Powiadomienie o wiadomościach przychodzących” nic nie dała – musiałem znaleźć „Messenger” na liście i przełączyć go, zanim będę mógł czytać teksty na moim komputerze.

Po wybraniu aplikacji wszystko gotowe. Powiadomienia na telefonie z Androidem będą teraz generować wyskakujące okienko na komputerze z systemem Windows, a także wypełniać Centrum akcji. Istnieje również opcja odpowiadania na niektóre wiadomości – na przykład wiadomości tekstowe – ale ta funkcja nadal wydaje się być nieco błędna, ponieważ wciąż jest w wersji beta, więc nie polegaj na niej całkowicie, aby wysyłać te ważne teksty dla Ciebie. Widziałem, jak działa to u niektórych osób, ale nigdy nie mogłem zmusić go do niezawodnego odpowiadania na wiadomości.

1627914197 522 Jak zsynchronizowac powiadomienia Androida z rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10


Jak powiedzieliśmy powyżej, prawdopodobnie będziesz miał więcej szczęścia z niektórymi usługami innych firm, które są dostępne od jakiegoś czasu – są bardziej bogate w funkcje i bardziej niezawodne, ponieważ Cortana jest nadal w wersji beta. Mimo to jest to prosty sposób, aby zobaczyć, co nadchodzi i szybko ocenić, czy jest to coś, z czym musisz się natychmiast zająć, czy może to poczekać.

Czy ten post był pomocny?