Skip to content

Jak zwiększyć bezpieczeństwo routera Verizon FIOS o 1000%?

6 de lipiec de 2021
sshot4d0c0a9b5a8ed

Jeśli właśnie przełączyłeś się na Verizon FIOS i zainstalowałeś nowy router w twoim domu, jest tylko jeden problem: domyślnie jest ustawiony na kiepskie szyfrowanie WEP, zamiast znacznie bezpieczniejszego WPA2. Oto jak to naprawić.

Problem z szyfrowaniem WEP polega na tym, że można je bardzo łatwo złamać — wykwalifikowany haker może to zrobić w ciągu kilku minut, a nawet niewykwalifikowany geek może to zrobić w nieco więcej czasu za pomocą odpowiednich narzędzi. Gdy to zrobią, mogą odłączyć twoje połączenie internetowe i robić wszystko, co chcą — w tym nielegalne treści pochodzące z twojej sieci.

Uwaga: jeśli używasz starej konsoli Nintendo DS podłączonej do Internetu, zwykle obsługują one tylko szyfrowanie WEP, więc możesz nie chcieć tego robić.

Jak włączyć szyfrowanie WPA2 na routerze Verizon FIOS?

Po zalogowaniu się do routera – jeśli nie znasz hasła, zapoznaj się z naszym artykułem, jak przywrócić domyślne ustawienia – przejdź do ikony Ustawienia bezprzewodowe.

1625586894 172 Jak zwiekszyc bezpieczenstwo routera Verizon FIOS o 1000

Następnie przejdź do Zaawansowanych ustawień zabezpieczeń, a następnie kliknij opcję WPA2.

1625586894 636 Jak zwiekszyc bezpieczenstwo routera Verizon FIOS o 1000


Gdy tylko klikniesz przycisk opcji WPA2, zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym możesz wprowadzić więcej szczegółów na temat szyfrowania, takich jak najważniejszy wspólny klucz. Upewnij się, że jest to coś długiego, na przykład pełne zdanie, które jest łatwe do zapamiętania, ale znacznie trudniejsze do złamania za pomocą brutalnego ataku.

1625586894 569 Jak zwiekszyc bezpieczenstwo routera Verizon FIOS o 1000

Uwaga: jeśli byłeś podłączony do routera przez połączenie Wi-Fi, natychmiast Cię rozłączy i będziesz musiał ponownie połączyć się z siecią przy użyciu nowego hasła.

Czy ten post był pomocny?