Skip to content

Jaka jest różnica między „shutdown / r” a „shutdown / g” w systemie Windows?

8 de lipiec de 2021
what is the difference between shutdown r and shutdown g in windows 00

Kiedy zaczniesz zagłębiać się we wszystkie opcje dostępne w systemie Windows, możesz być zaskoczony tym, co możesz znaleźć. Weź shutdown /r i shutdown /gna przykład polecenia. Jaka jest różnica między nimi? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź na ciekawe pytanie czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser gate_engineer chce wiedzieć, jaka jest różnica między „shutdown / r” a „shutdown / g” w systemie Windows:

Czytałem niektóre opcje polecenia zamknięcia w systemie Windows, kiedy natknąłem się na następujące opisy opcji:

1625728724 735 Jaka jest roznica miedzy „shutdown r a „shutdown

Myślałem, że po ponownym uruchomieniu systemu Windows każda aplikacja zostanie zamknięta podczas procesu zamykania, a następnie uruchomiona ponownie po uruchomieniu systemu. Niektóre możliwości, które przychodzą mi do głowy, to:

  • Wspomnienie poprzednich wersji systemu Windows, które wykonały pewien rodzaj sztuczki związanej z ponownym uruchomieniem
  • Tymczasowe nadpisanie domyślnego zachowania konfiguracji systemu

Czy to któreś z tych, czy coś zupełnie innego?

Jaka jest różnica między „shutdown / r” a „shutdown / g” w systemie Windows?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser DavidPostill ma dla nas odpowiedź:

Co to jest „wyłączenie /g”?

Opcja /g spowoduje ponowne uruchomienie aplikacji, które są zarejestrowane do ponownego uruchomienia za pomocą ZarejestrujAplikacjęRestart API.

Menedżer ponownego uruchamiania systemu Windows (wprowadzony w systemie Windows Vista) obsługuje łagodne zamykanie i ponowne uruchamianie aplikacji, które zarejestrowały się do ponownego uruchomienia za pomocą ZarejestrujAplikacjęRestart API.

Ta funkcja jest używana przez usługę Windows Update. Dzięki Restart Manager, kiedy ziewam rano na moim komputerze stacjonarnym (nawet po ponownym uruchomieniu systemu), mam aplikacje Outlook, przeglądarkę, OneNote, Visual Studio i komunikatory ustawione tak, jak były, kiedy poszedłem do łóżka.

Załóżmy, że chcesz zainicjować „automatyczne ponowne uruchomienie” wszystkiego po ponownym uruchomieniu. Kilka tygodni temu pomyślałem, że konieczne jest napisanie małej aplikacji, która wykorzystuje interfejsy API Restart Manager (tj RmStartSession i RmShutdown), aby to zrobić. I wtedy dotarło do mnie, że polecenie zamknięcia musi już obsługiwać to. I rzeczywiście, ma:

  • wyłączenie /g

Źródło: Uruchom ponownie system Windows i zrestartuj wszystkie zarejestrowane aplikacje: shutdown -g [Microsoft]

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?