Skip to content

Jaki jest sens przedłużacza Chromecast HDMI? Czy tego potrzebuję?

17 de lipiec de 2021
img 5419dce105021

Media center, takie jak Chromecast, są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a wiele z nich jest wyposażonych w małe przedłużacze HDMI 3-4″. Do czego służą kable i czy naprawdę musisz ich używać? Czytaj dalej, jak wyjaśnij, dlaczego, nawet jeśli Twój Chromecast działa bez niego, możesz i tak go podłączyć.

Drogi geeku, jak to zrobić,

W ten weekend czyściłem mój ogromny kosz na śmieci z kablami w moim biurze i natknąłem się na małe przedłużacze HDMI, które były dostarczane z moimi Chromecastami. Chociaż byłem skłonny po prostu je rozrzucić (mam na myśli poważnie, kiedy będę musiał przedłużyć i kabel HDMI cztery cale?) Miałem dokuczliwe uczucie, że mogę przeoczyć jakiś bardzo praktyczny powód ich używania.

Tak naprawdę… czy jest jakiś prawdziwy powód dla tych kabli poza rogami w Chromecaście, gdy odstępy między kablami są ciasne? Czy muszę to zainstalować?

Z poważaniem,

Rozszerzenie wątpliwości Extend

Przyznajemy, że kiedy po raz pierwszy rozpakowaliśmy naszego Chromecasta do przeglądu w tym czasie w zeszłym roku, trochę zachichotaliśmy z maleńkiego przedłużacza. Wspomnieliśmy w recenzji, jeśli chodzi o zawartość paczki, ale nie podłączaliśmy jej wtedy i nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Jednak rok później nasza melodia trochę się zmieniła. Małe rozszerzenie HDMI jest naprawdę bardzo przydatne. Nie każdy tego potrzebuje i możesz zdecydować się nie instalować go, ale zanim wyrzucisz go do śmieci, sugerujemy rozważenie następujących praktycznych powodów jego używania.

Po pierwsze, rozszerzenie odsuwa Chromecasta od obudowy telewizora lub odbiornika, do którego jest podłączony. Częste robienie tego poprawia odbiór i pozwala sygnałom Wi-Fi lepiej odczytywać maleńką antenę w kluczu sprzętowym.

Po drugie, odstępy między portami HDMI mogą być nieco zatłoczone w wielu telewizorach, ponieważ porty są rozstawione przy założeniu, że zamierzasz podłączyć pojedyncze kable, a nie klucze sprzętowe, które są znacznie szersze niż port HDMI. Co więcej, gdy jest tak tłoczno, że Twój Chromecast jest wciśnięty między wszystkie inne kable, stracisz trochę siły odbioru (co sprowadza nas z powrotem do pierwszego punktu).

Po trzecie, jeśli masz zestaw, który wydziela dużo ciepła, może pomóc utrzymać stabilność Chromecasta, dając mu trochę więcej miejsca na oddychanie.


To może nie być dla ciebie szczególnie przekonujące. Możesz powiedzieć „Hę. To chyba świetnie… ale za moim telewizorem nie jest zbyt tłoczno, a odbiór wydaje się w porządku…” W odpowiedzi przedstawiamy następujące zdjęcie, dzięki uprzejmości użytkownika Reddit i czytelnika /r/Chromecast, Jennica:

1626504902 598 Jaki jest sens przedluzacza Chromecast HDMI Czy tego potrzebuje

Kot Jennicy najwyraźniej wspiął się za telewizor, a ciężar kota pchającego Chromecasta wystarczył, by uszkodzić połączenie HDMI. Najwyraźniej akrobatyka kotów na Chromecaście też nie jest rzadkością, ponieważ kilka innych osób włączyło się w wątek na Reddicie, aby podzielić się własnymi historiami kotów łamiących Chromecasty.

Wydaje się to całkiem rozsądne, biorąc pod uwagę, że Chromecast wystaje na zewnątrz i ma szeroką twarz w górę, wzorując się na konstrukcji większości telewizorów, i nie wymagałby niewielkiego nacisku ze strony kota, przedszkolaka wspinającego się po meblach, a nawet po prostu dorosłego bawiącego się za nim. telewizor do łowienia przewodów i podłączania nowego sprzętu.

Sam przedłużacz jest oczywiście narażony na takie samo ryzyko fizycznego niewłaściwego obchodzenia się, ale praktycznie rzecz biorąc mniejsza i mocniejsza wtyczka męska na adapterze będzie bardziej odporna na tego typu uszkodzenia. Co więcej, jeśli faktycznie ulegnie uszkodzeniu, możesz kupić zastępczy przedłużacz za około 3-4 USD z Monoprice lub eBay zamiast 35 USD za nowego Chromecasta.

W świetle tego wszystkiego, co od tamtej pory podłączyliśmy wszystkie nasze Chromecasty z ich przedłużaczami, nie mając szansy, że jeden z naszych kotów, dzieci lub, co gorsza, my, może człowiek załatwić nasz Chromecast do wczesnego grobu. Jeśli Twój Chromecast jest szczęśliwie ukryty za telewizorem na ścianie, w którym ledwo mieszczą się palce, a odbiór jest w porządku, możesz wygodnie zrezygnować z przedłużacza (ale jeśli nie, zdecydowanie zalecamy jego użycie).

Masz duże lub małe pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?