Skip to content

Jaki rodzaj pamięci zainstalował mój komputer?

2 de sierpień de 2021
img 543fc6798b443

Jeśli chcesz uaktualnić pamięć w swoim komputerze, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile masz otwartych gniazd, jaki typ pamięci jest już zainstalowany i co musisz kupić w celu aktualizacji… bez konieczności otwierania komputera.

Ponieważ nie powinieneś otwierać komputera tylko po to, aby dowiedzieć się, co zainstalowałeś, oto kilka opcji wykrywania typu pamięci już zainstalowanej w twoim systemie.

Korzystanie Speccy

Ta bardzo przydatna darmowa aplikacja powinien być standardem w zestawie narzędzi każdego geeka. Jest dostarczany w pakiecie jako pojedynczy plik, nie wymaga instalacji, zakładając, że pobierasz wersję przenośną. Mają też płatną wersję z większą liczbą funkcji.

Możesz natychmiast zobaczyć typ zainstalowanej pamięci RAM.

Pytanie tylko, czy mogę zainstalować szybszą pamięć niż pamięć już zainstalowana, co prowadzi nas do następnej opcji.

Pobierz Speccy

Korzystanie z krytycznego doradcy pamięci


Producent pamięci Crucial stworzył niesamowitą witrynę internetową połączoną z opcjonalnym narzędziem do skanowania systemu, które wykryje pamięć już zainstalowaną w komputerze w taki sam sposób, jak informacje o systemie dla systemu Windows… To po prostu nie jest tak geekiczne.

Na ich stronie głównej znajdują się dwie opcje… jeśli już wiesz, jaką pamięć zainstalowałeś, możesz użyć menu rozwijanych po prawej stronie, aby wybrać swój system.

1627900065 884 Jaki rodzaj pamieci zainstalowal moj komputer

Udzielą ci świetnych informacji o tym, co twój komputer może obsługiwać, wraz z listą pytań i odpowiedzi. Okazuje się, że mogę uaktualnić do szybszej pamięci PC2-5300, gdybym chciał…

1627900066 983 Jaki rodzaj pamieci zainstalowal moj komputer

Jeśli wybrałeś trasę skanera systemowego, zostaniesz przekierowany na stronę internetową pokazującą aktualną konfigurację pamięci i zalecenia do aktualizacji, chociaż wydaje się, że zawierają mniej informacji na tym ekranie.

1627900066 19 Jaki rodzaj pamieci zainstalowal moj komputer

Nie jestem pewien, czy koniecznie chcesz kupić pamięć bezpośrednio od Crucial, ponieważ prawdopodobnie możesz uzyskać lepszą cenę gdzie indziej, ale ich doradca pamięci jest niezwykle przydatny, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz.

Kluczowy Doradca Pamięci

Inne opcje

  • Możesz sprawdzić specyfikacje swojego systemu, aby dowiedzieć się, jakie typy pamięci zajmuje twój komputer. Zwykle wyszukuję w Google „specyfikacje numeru modelu”, na przykład wpisuję „specyfikacje nc8430”.
  • Możesz użyć niektórych innych doradców pamięci, takich jak Kingston lub PNY, ale ich witryny są nieco mniej przydatne.
  • Wyciągnij instrukcję obsługi komputera lub płyty głównej i spójrz na rachunki, aby dowiedzieć się, co kupiłeś ostatnim razem.
  • Jeśli zbudowałeś komputer z częściami od Newegg, możesz przejrzeć historię zamówień, aby ponownie zamówić dokładnie ten sam moduł pamięci, jeśli wiesz, że masz puste gniazda. (To jest dokładnie trasa, którą wybrałem w zeszłym miesiącu)
  • Jeśli używasz systemu Mac OS X, możesz po prostu zajrzeć do sekcji „Informacje o tym komputerze Mac”, a następnie kliknąć Więcej informacji.

Rozbudowa pamięci w komputerze to najszybszy sposób na lepszą wydajność w systemie Windows Vista. Polecam 2 GB pamięci RAM dla systemu Vista, ale nie zawracaj sobie głowy przekraczaniem 3 GB, jeśli używasz 32-bitowego systemu Vista lub XP, ponieważ system Windows nie będzie w stanie ich wszystkich wykorzystać.

Czy ten post był pomocny?