Skip to content

Jakie aplikacje są dostarczane z Office 365?

25 de lipiec de 2021
365 windows

Kupując subskrypcję usługi Office 365, otrzymujesz aplikacje klienckie do pobrania i uruchomienia na komputerze wraz z różnymi aplikacjami internetowymi, które działają w przeglądarce. Jakie aplikacje otrzymujesz w standardzie i jak masz do nich dostęp?

Po zasubskrybowaniu usługi Office 365 możesz pobrać klasyczne wersje wszystkich zwykłych aplikacji pakietu Office, które znasz i (być może) uwielbiasz — Word, Excel i tak dalej. Uzyskasz również dostęp do wersji online tych aplikacji i, o ile przechowujesz dokumenty w OneDrive, możesz płynnie przechodzić między wersją komputerową a wersją online. Oprócz tego masz dostęp do kilku aplikacji tylko online. Jest to jednak mniej zagmatwane, niż się wydaje, więc podzielmy to.

Notatka: Opisane tutaj aplikacje są dostarczane z Office 365 (znanym również jako O365) w momencie pisania. Microsoft może – i prawie na pewno to zmieni – z czasem, więc sprawdź, zanim zdecydujesz się na subskrypcję.

Tradycyjne aplikacje klienckie na komputery stacjonarne, które można pobrać

Office 365 zapewnia dostęp do tych samych aplikacji klasycznych, które znasz. W rzeczywistości z subskrypcją Office 365 (w przeciwieństwie do samodzielnej licencji wieczystej) możesz instalować te aplikacje komputerowe na wielu komputerach, nawet w systemie Windows i macOS.

W ramach subskrypcji Office 365 otrzymujesz następujące aplikacje klasyczne po pobraniu standardowego pakietu biurowego:

 • Perspektywy: Czcigodny klient poczty Microsoft
 • Słowo:Potężne przetwarzanie tekstu
 • Przewyższać:Do arkuszy kalkulacyjnych i analizy danych
 • PowerPoint:Do prezentacji pokazów slajdów
 • OneDrive: Chociaż sama usługa OneDrive jest bezpłatna, subskrypcja usługi Office 365 obejmuje dodatkowy 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze
 • Jedna uwaga: Bardzo lubimy aplikację do robienia notatek, która jest również dostępna za darmo w systemie Windows 10
 • Skype:Do połączeń VOIP i wideo
 • Wydawca:Prosta aplikacja DTP
 • Dostęp: Proste tworzenie i zarządzanie bazą danych


Jeśli wcześniej korzystałeś z pakietu Office, będziesz zaznajomiony z większością tych aplikacji, nawet jeśli z niektórych z nich nie korzystasz.

Nowe aplikacje internetowe, do których możesz uzyskać dostęp

Każdy nowy użytkownik usługi Office 365 może nie znać aplikacji internetowych dołączonych do subskrypcji. Niektórzy z nich są dostępne do bezpłatnego użytku nawet bez subskrypcji Office 365, ale niektóre z nich wymagają subskrypcji. Zwróćmy uwagę, które są na poniższej liście.

Jednak tylko dlatego, że istnieją wersje bezpłatne, nie oznacza, że ​​działają w taki sam sposób, jak w przypadku korzystania z nich w ramach subskrypcji Office 365. Chociaż funkcjonalność jest zwykle taka sama, aplikacje O365 są ściślej ze sobą powiązane, co zapewnia lepsze opcje między aplikacjami i synchronizację.

Te aplikacje internetowe również używają OneDrive do przechowywania, co oznacza, że ​​wszystko, co tworzysz lub edytujesz, jest automatycznie przechowywane w OneDrive. Oznacza to, że możesz korzystać z usługi Office 365 w dowolnym miejscu na świecie z dowolnego komputera za pomocą przeglądarki i uzyskiwać dostęp do wszystkich swoich plików OneDrive. Gdy wrócisz do komputera, każdy utworzony lub edytowany plik zostanie zsynchronizowany w OneDrive.

Gdy uzyskujesz dostęp do usługi Office 365 online, wszystkie aplikacje są dostępne w programie uruchamiającym aplikacje (przycisk z dziewięcioma kropkami u góry w lewym górnym rogu dowolnej aplikacji online usługi Office 365).

kliknij przycisk z dziewięcioma kropkami, aby uzyskać dostęp do listy aplikacji

W zależności od używanej aplikacji zobaczysz listę aplikacji…

lista aplikacji wyświetlana jako lista nazw

…lub arkusz płytek.

lista aplikacji pokazana jako arkusz kafelków


Niezależnie od tego jest to ta sama lista aplikacji i oto, co robią:

 • Word, Excel, PowerPoint i OneNote: Są to internetowe wersje znanych aplikacji komputerowych. Są dość dobrze wyposażone, choć nie tak potężne, jak ich odpowiedniki na komputery stacjonarne. Jeśli jesteś zainteresowany, mamy listę różnic.
 • Perspektywy:Wersja online programu Outlook to w rzeczywistości Outlook.com i różni się znacznie od wersji na komputery. Po pierwsze, funkcje Osoby, Kalendarz i Zadania w kliencie na komputery są podzielone na osobne aplikacje online (patrz poniżej).
 • Ludzie:Menedżer kontaktów, który jest częścią programu Outlook w aplikacji klienckiej, ale jest oddzielną aplikacją online.
 • Kalendarz:Funkcja kalendarza, która jest częścią programu Outlook w aplikacji klienckiej, ale jest oddzielną aplikacją online.
 • Zadania:Funkcja zadań, która jest częścią programu Outlook w aplikacji klienckiej, ale jest oddzielną aplikacją online.
 • Kołysać:Prezentacje tylko online, które są przeznaczone do opowiadania historii za pomocą toczącej się narracji, a nie pojedynczych slajdów.
 • Skype:Połączenia telefoniczne i wideo dostarczane z systemem Windows 10. Istnieje „wersja komputerowa”, którą można pobrać, która zawiera więcej funkcji niż wersja wbudowana, a jeśli to brzmi skomplikowanie, to prawda. Spisaliśmy dla Ciebie różnice, więc nie musisz sam tego dopracowywać.
 • Pływ:System przepływu pracy oparty na wyzwalaczach, dostępny tylko w przypadku zakupu subskrypcji usługi Office 365 lub autonomicznej subskrypcji Flow.
 • Formularze:Twórz ankiety, quizy, ankiety i kwestionariusze łatwo i szybko. Dostępne tylko w przypadku zakupu subskrypcji usługi Office 365.
 • Bing:Link prowadzący do wyszukiwarki Microsoft w nowej karcie.
 • Numer MSN:Pamiętasz, kiedy portale były wielką rzeczą? Używałeś ich teraz? Nie, my też nie. Ale MSN jest nadal dostępny, jeśli chcesz oderwać się od przeszłości.
 • Gabinet:Łącze do strony głównej pakietu Office, na której można otwierać inne aplikacje oraz wyświetlać lub edytować pliki otwarte w dowolnej aplikacji Office 365.

Jeśli powiązałeś swoją subskrypcję usługi Office 365 z domeną (czyli kupiłeś funkcję poczty e-mail dla posiadanej domeny), otrzymasz również kafelek administratora, który umożliwia zarządzanie użytkownikami, grupami, zabezpieczeniami i zgodnością i różne inne rzeczy. Ale jeśli właśnie kupiłeś subskrypcję, aby korzystać z narzędzi pakietu Office, nie będziesz potrzebować narzędzi administracyjnych i nie będziesz mieć do nich dostępu.

Czy ten post był pomocny?