Skip to content

Jakie są zalety aplikacji Chrome, które duplikują witrynę?

25 de lipiec de 2021
whatarethebenefitsofchromeappsthatduplicateawebsite00

Istnieje wiele aplikacji internetowych dla Chrome, które wydają się być niczym innym jak „upiększonymi” skrótami do naszych ulubionych witryn, ale czy to wszystko, czy jest ich więcej? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser kolypto chce wiedzieć, jakie są korzyści z instalowania aplikacji Chrome, które duplikują witrynę:

Istnieje wiele aplikacji Chrome, które wydają się być niczym innym jak skrótami do różnych usług internetowych. Oto kilka przykładów:

Wydaje się, że nie dodają ani nie modyfikują żadnych funkcji poza umieszczeniem skrótu na stronie „Aplikacje”. Czy są jakieś powody, aby je instalować? Co oni właściwie robią?

Czy tego typu aplikacje Chrome to tylko „upiększone” skróty, czy może jest ich więcej, niż nam się wydaje?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser joejoe31b ma dla nas odpowiedź:

Ten Strona programisty Google zawiera szczegółowe informacje na temat różnic między aplikacjami hostowanymi i pakietami. Krótko mówiąc, główna różnica między nimi polega na tym, że aplikacje hostowane to te, o których myślisz (te, które wyświetlają hostowaną witrynę), a aplikacje w pakietach to aplikacje, które są bardziej samowystarczalne (i zawierają większość, jeśli nie wszystkie, ich pliki HTML i CSS lub zasoby).

Na forach WrongPlanet pojawiła się ciekawa strona tutaj który opisuje niektóre powody, dla których programista może stworzyć hostowaną aplikację. Jednym z powodów, dla których ’Jabłko w moim okuwskazano, że:

  • Z technicznego punktu widzenia może to być strona internetowa, ale działa ona nie do odróżnienia od zwykłej aplikacji innej niż przeglądarka internetowa. Ponadto przekształcenie go w skrót usuwa wszystkie nieistotne elementy sterujące przeglądarki, dzięki czemu wygląda jak normalne okno aplikacji.

NeantHumainkontynuował dyskusję mówiąc:

  • Aplikacje Google Chrome to po prostu aplikacje internetowe napisane w HTML5, które wykorzystują nowe funkcje, takie jak: płótno, wideo, SVG, WebGL i kilka nowych interfejsów API, do których można uzyskać dostęp za pomocą JavaScript. Mogą być używane do wszystkiego, od geolokalizacji, przechowywania w trybie offline i / lub pracowników internetowych do pewnego rodzaju wielowątkowości.

Innymi słowy, wydaje się, że w tle hostowanej aplikacji dzieje się więcej niż tylko wyświetlanie strony internetowej. Pozwala deweloperowi rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej i ominąć niektóre ograniczenia, które może napotkać normalna strona internetowa.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?