Skip to content

Jeśli Twój telefon się przegrzewa, wiadomości Google mogą być winne – Recenzja Geek

21 de kwiecień de 2022
25463e7e 1024x576 1

O nie! Nowo wykryty błąd w Wiadomościach Google powoduje problemy z telefonami użytkowników. Błąd sprawia, że ​​aplikacje Wiadomości i Aparat są otwarte i działają w tle, powodując przegrzewanie się telefonów i szybsze rozładowywanie baterii.

Błąd został po raz pierwszy zauważony przez 9do5Google a także cytowany w wątku Reddit. Wydaje się, że jest to problem, który nie pozwala na zamknięcie mostka komunikacyjnego między dwiema aplikacjami w razie potrzeby po otwarciu aparatu. Ten most umożliwia Wiadomościom robienie zdjęć lub filmów w aplikacji i szybkie wysyłanie ich do każdego, z kim rozmawiasz.

Użytkownicy, którzy napotkali ten problem, zauważyli, że zdarzało się to za każdym razem, gdy otwierali aplikację Wiadomości, niezależnie od tego, czy faktycznie korzystali z aparatu. Jeśli napotykasz ten problem, możesz ręcznie zamknąć Wiadomości, co zatrzyma zachowanie; jest to jednak tylko krótkoterminowa poprawka i musisz to zrobić za każdym razem, gdy opuścisz aplikację.

Dopóki Google nie wyda oficjalnej aktualizacji naprawiającej błąd, możesz również zdecydować się na tę trwalszą poprawkę. Uzyskaj dostęp do strony ustawień uprawnień aplikacji i odmów jej dostępu do aplikacji Aparat. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy regularnie robią dużo zdjęć w aplikacji, ale jest to lepsze niż radzenie sobie z przegrzaniem i problemami z baterią. Mamy nadzieję, że Google wkrótce wyda aktualizację. Bądź na bieżąco — zaktualizujemy ten post, gdy tylko pojawi się poprawka.

Źródło: 9to5Google za pośrednictwem Android Authority

Czy ten post był pomocny?