Skip to content

Już w przyszłym miesiącu można kupić Atari LEGO 2600

19 de lipiec de 2022
LEGO Atari photo

LEGO Atari 2600

Atari, jeden z pionierów wczesnej branży gier wideo, powstał 50 lat temu. LEGO świętuje tę okazję zestawem Atari 2600, który pojawi się w przyszłym miesiącu.

Nadchodzący zestaw Atari 2600 jest częścią tej samej kolekcji „LEGO IKONY”, co samochód Ghostbusters ECTO-1 i Space Shuttle Discovery, i składa się w sumie z 2532 elementów. Jest mniej więcej tego samego rozmiaru co oryginalna konsola, wraz z działającymi przełącznikami i ruchomym joystickiem.

Nie jest to jednak tylko odtworzenie Atari 2600. W zestawie znajdują się repliki nabojów do Asteroids, Adventure i Centipede, które można włożyć do przedniego slotu. Każda z tych gier ma również odpowiedni mały wyświetlacz — statek wysadzający asteroidy dla Asteroids, zamek dla Adventure i stonogę dla… Centipede. Wreszcie, gdy kartridży z grami nie ma w konsoli, można je trzymać w stosie.

Jest jeszcze jedna specjalna funkcja: górny panel Atari 2600 można obrócić, aby odsłonić „ukrytą scenę z lat 80.”, przedstawiającą salon z epoki telefon i boombox. Tak, na scenie wewnątrz Atari 2600 jest malutkie Atari 2600.

Nowy zestaw zostanie wydany 1 sierpnia 2022 roku w cenie 239,99 USD. Będzie dostępny tylko we własnym sklepie internetowym LEGO, przynajmniej na początku. Wiele innych zestawów „IKONY” w końcu trafiło na półki sklepowe w przeszłości.

Czy ten post był pomocny?