Skip to content

Keyboard Ninja: Utwórz klawisz skrótu, aby przejść do otwartego okna programu Outlook

4 de sierpień de 2021
image45

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile razy dziennie sprawdzasz pocztę? Dla wielu z nas jest to zbyt często… a jeśli za każdym razem musisz kliknąć małą ikonę w zasobniku lub znaleźć przycisk Outlook na pasku zadań, może to być trochę irytujące. Zamiast tego przypisuję skrót klawiszowy, aby przełączyć się do mojego już otwartego okna Outlooka.

Jest to szczególnie przydatne dla tych z nas, którzy mają co najmniej 37 otwartych okien w danym momencie… alt-tab jest w tym momencie po prostu nieefektywny.

Tworzenie skrótu klawisza skrótu

Aby przypisać skrót, musisz najpierw utworzyć nowy skrót w menu Start (lub na pulpicie), ponieważ ten w menu Start nie ma odpowiednich opcji, a ten w szybkim uruchomieniu nie pozwalają przypisać skrót klawiszowy.

Aby dodać go do menu Start, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, a następnie wybierz „Otwórz” z menu:

Przejdź do folderu Programy (lub dalej, jeśli chcesz), a następnie utwórz tutaj nowy skrót do programu Outlook (najłatwiej jest po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy i przeciągnąć ten z szybkiego uruchamiania)

1628068434 698 Keyboard Ninja Utworz klawisz skrotu aby przejsc do otwartego okna


Teraz otwórz właściwości i upewnij się, że na końcu wiersza Target znajduje się opcja /recycle (powinna, jeśli skopiowałeś tę z paska Szybkie uruchamianie). Jest to magiczny przełącznik, który ponownie otworzy okno programu Outlook, zamiast otwierać nowe wystąpienie programu Outlook.

1628068434 795 Keyboard Ninja Utworz klawisz skrotu aby przejsc do otwartego okna

Śmiało i przypisz tutaj swój klawisz skrótu w polu Klawisz skrótu. Jak tylko klikniesz przycisk OK, skrót powinien być aktywny. Uwaga: mogłeś utworzyć ten skrót na pulpicie, jeśli chcesz.

Ukryj Outlooka po zminimalizowaniu

Możesz łatwo zminimalizować program Outlook 2007 do zasobnika systemowego, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań i wybierając „Ukryj po zminimalizowaniu”. Nie jestem pewien, czy ta opcja istnieje we wcześniejszych wersjach, czy nie.

1628068434 620 Keyboard Ninja Utworz klawisz skrotu aby przejsc do otwartego okna

Uważam, że kiedy już przyzwyczaisz się do używania skrótu klawiaturowego, aby przełączyć się do Outlooka, nie będziesz chciał bez niego żyć.

Czy ten post był pomocny?