Skip to content

Keyboard Ninja: Wejdź w tryb uśpienia Vista za pomocą 3 naciśnięć klawiszy

8 de sierpień de 2021
image87

Spójrzmy prawdzie w oczy – okno dialogowe zamykania systemu Windows Vista jest jednym z najgorszych bzdur związanych z interfejsem użytkownika. Po prostu spójrz na to… co myśleli w tym wyskakującym oknie dialogowym?

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że nie musisz używać myszy, aby uzyskać dostęp do funkcji tego absurdalnego menu. Zacznijmy od wciśnięcia klawisza Windows, aby wyświetlić menu Start.

Teraz użyj klawisza strzałki w prawo, a zobaczysz, że przycisk Uśpij jest podświetlony. Jeśli naciśniesz Enter, komputer natychmiast przejdzie w tryb uśpienia. To tylko 3 naciśnięcia klawiszy… nie tak źle.

1628426848 78 Keyboard Ninja Wejdz w tryb uspienia Vista za pomoca 3

Jeśli użyjesz klawisza strzałki w prawo 3 razy, pojawi się menu, a następnie możesz użyć klawiszy strzałek w górę/w dół lub użyć klawisza szybkiego dostępu w menu, aby wybrać żądaną pozycję. Zwróć uwagę, jak podświetlona jest bieżąca pozycja menu.

1628426848 88 Keyboard Ninja Wejdz w tryb uspienia Vista za pomoca 3


Oto lista kombinacji skrótów dla Twojej przyjemności:1628426848 207 Keyboard Ninja Wejdz w tryb uspienia Vista za pomoca 3

Wygraj + strzałka w prawo + Enter Tryb uśpienia
Wygraj + strzałka w prawo (x3) + Enter Zamknięcie
Wygraj + strzałka w prawo (x3) + U Zamknięcie
Wygraj + strzałka w prawo (x3) + R Uruchom ponownie
Wygraj + strzałka w prawo (x3) + W Zmień użytkownika

Pamiętaj, że jeśli naprawdę chcesz, istnieją znacznie szybsze sposoby wykonywania tych zadań, ale ważne jest, aby nauczyć się skrótów klawiaturowych.

Czy ten post był pomocny?