Skip to content

Keyboard Ninja: wyskakuj z kalendarza Vista za pomocą jednego klawisza skrótu

6 de sierpień de 2021
1628267268 image40

Omówiliśmy, jak uzyskać dostęp do kalendarza systemu Windows Vista za pomocą klawiatury, ale co, jeśli chcesz przypisać pojedyncze naciśnięcie klawisza, aby wyświetlić kalendarz? Tak, jasne, możesz po prostu kliknąć myszą, ale gdzie jest w tym zabawa dla maniaków?

Jeśli nie jesteś pewien, o czym mówimy, możesz użyć Win + B, następnie Lewo, a następnie Enter, aby wyświetlić ten kalendarz za pomocą klawiatury (lub możesz po prostu kliknąć raz na zegar). Ale możemy to sprowadzić do jednego naciśnięcia klawisza za pomocą skryptu AutoHotkey.

Uwaga: wpadłem na ten pomysł po przeczytaniu artykułu z Cyfrowa inspiracja o uruchomieniu timedate.cpl za pomocą skrótu.

Korzystanie ze skryptu AutoHotkey

Aby korzystać z tego skryptu, musisz mieć AutoHotkey zainstalowany. Jeśli wolisz tego nie robić, poniżej znajduje się skompilowana wersja.

To, co zrobimy, to przypisanie klawisza F12 do wysyłania naciśnięć klawiszy zamiast konieczności wykonywania ich ręcznie. Utwórz nowy plik o nazwie coś.ahk, a następnie wklej w następujący sposób:

#InstallKeybdHook
#Uporczywy
#HotkeyInterval,100
SetKeyDelay, -1

f12::
{
wyślij, {lwin w dół}b{lwin w górę}
spać 10
wyślij, {po lewej}
spać 10
wyślij, {enter}
Powrót
}


Zapisz plik, a teraz możesz go dwukrotnie kliknąć, aby go uruchomić.

1628267267 877 Keyboard Ninja wyskakuj z kalendarza Vista za pomoca jednego klawisza

W tym momencie możesz użyć klawisza F12, aby otworzyć kalendarz. Jeśli chcesz zamknąć skrypt, w zasobniku systemowym znajduje się ikona.

Uwaga: Jeśli chcesz, możesz zastąpić inny klawisz zamiast F12. Możesz także dodać #NoTrayIcon, aby zapobiec umieszczaniu ikony w zasobniku systemowym.

Korzystanie ze skompilowanej aplikacji

Do pobrania dołączyłem skompilowaną wersję skryptu .exe, którą możesz uruchomić, jeśli nie masz zainstalowanego AutoHotkey. Wystarczy dwukrotnie kliknąć VistaCalendarHotkey.exe, aby go uruchomić.

Pobierz skrypt/aplikację VistaCalendarHotkey AutoHotkey

Czy ten post był pomocny?