Skip to content

Keyboard Ninja: Zarządzaj zadaniami GTD za pomocą Tudumo

7 de sierpień de 2021
keyboardninja

Jako Ninja Klawiatury zawsze byłem bardzo niezadowolony z wyboru list rzeczy do zrobienia, ponieważ żadna z nich nie odpowiada entuzjastom skrótów klawiszowych… dopóki nie natknąłem się na Tudumo, świetną małą aplikację dla systemu Windows, która jest zgodna z metodologią GTD Davida Allena.

Jedynym problemem z tą aplikacją jest to, że nie będzie ona darmowa po jej oficjalnej premierze. Jest jednak bezpłatny w trybie beta, więc możesz go sprawdzić bez płacenia ani grosza.

Sama aplikacja wygląda naprawdę ładnie, ale nie daj się zwieść… można znaleźć mnóstwo skrótów klawiszowych, zaczynając od klawisza skrótu Win + T dla użytkowników XP, który wyniesie okno z zasobnika systemowego. (Jestem pewien, że wkrótce naprawi klucz Vista)

1628339540 544 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Najbardziej niesamowitą funkcją tej aplikacji jest globalny klawisz skrótu Win + Ctrl + T, który otwiera to małe okno szybkiego dodawania.

1628339540 133 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Teraz, gdy masz już swój przedmiot na liście rzeczy do zrobienia, po prostu użyj skrótu klawiszowego Ctrl+T, aby skoncentrować się na polu tagów, które ma wbudowane wygodne autouzupełnianie:

1628339540 996 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo


Jeśli nie jesteś klawiszowym ninja, możesz również przeciągnąć i upuścić zadanie na jeden z tagów na dole okna, aby je przypisać.

1628339540 34 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Jeśli chcesz dodać notatkę, użyj klawisza skrótu Ctrl+Enter, aby ustawić fokus w polu notatek. Możesz ponownie użyć Ctrl + Enter, aby dodać nowy wiersz, lub po prostu użyć Enter, aby zakończyć edycję.

1628339540 472 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Aby dodać termin, użyj klawisza skrótu Ctrl+D, aby otworzyć kalendarz, do którego można nawigować za pomocą klawiszy strzałek. Datę rozpoczęcia można ustawić w podobny sposób za pomocą Shift+Ctrl+D.

1628339541 871 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Jeśli chcesz znaleźć zadanie na liście, możesz użyć klawiszy skrótu / lub Ctrl+F, aby otworzyć pole wyszukiwania, które przeszukuje podczas pisania.

1628339541 711 Keyboard Ninja Zarzadzaj zadaniami GTD za pomoca Tudumo

Ta aplikacja jest po prostu świetna… można znaleźć o wiele więcej funkcji, więc warto ją sprawdzić. (Upewnij się i spójrz na plik pomocy)

Pobierz Tudumo z tudumo.com

Czy ten post był pomocny?