Skip to content

Keychron staje się niskoprofilowy dzięki nowej klawiaturze mechanicznej – Recenzja Geek

25 de listopad de 2022
d66fa050 1024x576 1

Klawiatura mechaniczna Keychron S1 QMK na biurku.

Wiesz, właśnie czegoś takiego szukałem któregoś dnia. Keychron właśnie wprowadził na rynek klawiaturę mechaniczną S1 QMK, niskoprofilową jednostkę i pierwszy produkt z nowej serii Keychron S1. Począwszy od zaledwie 110 USD za w pełni zmontowaną wersję, jest to dość kusząca oferta.

Keychron S1 QMK jest dostępny w kilku konfiguracjach, z wyborem czerwonych, niebieskich lub brązowych niskoprofilowych przełączników Gateron (plus opcje podświetlenia białego lub RGB). Ma układ 75%, co oznacza, że ​​nie ma klawiatury numerycznej, a wbudowana podstawka umożliwia pochylanie klawiatury w celu zwiększenia ergonomii.

Te rzeczy mogą ci się wydawać znajome. A to dlatego, że S1 QMK jest bardzo podobny do niskoprofilowej klawiatury Q1 firmy Keychron. Co dziwne, jedyną istotną różnicą jest jakość wykonania i prezentacja – podczas gdy Q1 ma wiele zakrętów, nowy S1 QMK ma aluminiową obudowę i podwójne nakładki na klawisze z PBT.

Pamiętaj, że ta klawiatura nie jest bezprzewodowa. Ponadto jego przełączniki nie są wymieniane podczas pracy w standardowej konfiguracji. Są to jednak drobne wady i realistycznie rzecz biorąc, przeciętny użytkownik klawiatury nie musi wymieniać żadnych przełączników.

Keychron S1 QMK jest już dostępny. Zaczyna się od 110 USD przy zakupie w pełni zmontowanego modelu z białym podświetleniem. Ceny rosną wraz z aktualizacją klawiatury.

Czy ten post był pomocny?