Skip to content

Kiedy wstrząsnąć lub zamieszać koktajl – LifeSavvy

24 de marzec de 2022

Osoba przecedza koktajl do kieliszka do martini.

Jeśli lubisz bawić się w domu, prawdopodobnie znasz już wiele podstaw koktajli. Jeśli jednak James Bond nie jest jednym z Twoich gości, musisz również wiedzieć, kiedy wstrząsnąć lub zamieszać niektóre napoje.

Odpowiedź tkwi w tym, jakie alkohole i miksery znajdują się w każdym napoju. Na przykład powinieneś wstrząsnąć koktajlem z gęstszymi, słodszymi składnikami, takimi jak soki owocowe, likiery śmietankowe, nabiał, syrop cukrowy, mieszanka kwaśna lub jajko.

Gdy wstrząśniesz tymi składnikami, zapewnisz, że wszystkie zostaną odpowiednio połączone, aby dopełnić smak. Jest to również szczególnie ważne w przypadku napojów zawierających nabiał lub inne składniki podatne na oddzielanie się.

1648130440 223 Kiedy wstrzasnac lub zamieszac koktajl – LifeSavvy

Wstrząsanie pomaga rozbić lód w środku i bardziej chłodzi napój. Rozcieńcza również potencjalnie silne składniki – na przykład likier pomarańczowy i żurawinę w Cosmopolitan – w celu uzyskania gładszego wykończenia.

Dodatkowo, gdy nadejdzie czas, aby się odcedzić, na wierzchu napoju znajdzie się kilka ładnych kawałków lodu, a w niektórych przypadkach nawet pianka lub pianka.

Więc następnym razem, gdy będziesz chciał naprawdę zaimponować swoim gościom (lub sobie), wyciągnij te akcesoria barowe i potrząśnij i zamieszaj, jakbyś był mistrzem miksologii.

Czy ten post był pomocny?