Skip to content

Kiedy zobaczyć super kwiatowe zaćmienie księżyca we krwi – LifeSavvy

16 de maj de 2022
991a957b

Jeśli lubisz oglądać pełnię księżyca każdego miesiąca, majowy moment księżycowy sprawi, że będziesz wyjątkowo podekscytowany. Jest to nie tylko letni Księżyc Kwiatów, ale także pełne zaćmienie Księżyca.

16 maja odbywa się Zaćmienie Księżyca Super Kwiatowego Krwawego Księżyca. Aby być bardziej szczegółowym, jest to Zaćmienie Księżyca Super Kwiatowego Krwawego Księżyca, a jego szczyt osiągnie o godzinie 12:11 czasu wschodniego 16 maja. aby zobaczyć częściowe zaćmienie rozpoczynające się o 22:32 czasu wschodniego 15 maja.

Podczas zaćmienia księżyc prawdopodobnie będzie wyglądał bardziej pomarańczowo i brązowo, gdy w szczytowym momencie nabierze pełnego krwistoczerwonego odcienia, a większość wschodnich Stanów Zjednoczonych będzie w stanie to zobaczyć.

Ci, którzy mieszkają na Środkowym, Południowym Zachodzie lub na Zachodnim Wybrzeżu, będą mogli obejrzeć większość lub część wydarzenia. Możesz sprawdzić mapę przeglądania NASA, aby uzyskać więcej informacji.

Ale skąd to wydarzenie zyskało taką nazwę i dlaczego jest wyjątkowe?

Cóż, przede wszystkim jest to zaćmienie Księżyca. W tym czasie Słońce, Ziemia i Księżyc są idealnie ustawione w jednej linii, a Księżyc przechodzi przez cień Ziemi. Księżyc będzie miał czerwonawy blask podczas szczytu zaćmienia, co czyni go krwawym zaćmieniem księżyca.

Jeśli chodzi o kawałek „kwiat”, każda pełnia księżyca ma tradycyjną nazwę, która zwykle wywodzi się z tradycji rdzennych Amerykanów (jak księżyce wilka i robaka).

Maj to Księżyc Kwiatów, kiedy w końcu zaczynają pojawiać się kwiaty. „Super” księżyc jest tylko trochę jaśniejszy i większy na niebie, ponieważ znajduje się najbliżej Ziemi.

Zbierz więc dzieci, weź koc, wybierz dobre miejsce do oglądania i przygotuj się na spojrzenie.

Czy ten post był pomocny?