Skip to content

Kindle vs. Paperwhite vs. Voyage vs. Oasis: Który Kindle kupić?

8 de lipiec de 2021
1625758265 preview 6

Asortyment Amazon Kindle rozszerzył się: są teraz cztery różne modele, z różnymi funkcjami w różnych przedziałach cenowych. Oznacza to, że decyzja, który chcesz, jest trudniejsza niż kiedykolwiek. Przyjrzyjmy się, co dzieli cztery Kindle i jak ustalić, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Rozpal

1625758265 806 Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis Ktory Kindle kupic

Rozpal to podstawowy model Amazona. Ma 6-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 167 ppi, Wi-Fi i… niewiele więcej. To 79,99 USD z „ofertami specjalnymi”, przejrzystym eufemizmem Amazon dla reklam na ekranie głównym i 99,99 USD bez nich – chociaż możesz zapłacić 20 USD w dowolnym momencie, aby je usunąć, jeśli zdecydujesz się na tańszy model.

To wciąż w zasadzie ten sam Kindle Amazon wydany pięć lat temu, tylko z nieco lepszym ekranem i szybszym procesorem. Nie ma wielu dodatkowych funkcji, ale za tę cenę nie jest to zła okazja.

Kindle Paperwhite

1625758265 263 Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis Ktory Kindle kupic

Kindle Paperwhite był pierwszym modelem Kindle premium firmy Amazon i utknął w środku składu. Za 119,99 USD (z ofertami specjalnymi) otrzymujesz 6-calowy, podświetlany z boku ekran dotykowy o rozdzielczości 300 ppi i Wi-Fi. Usunięcie ofert specjalnych dodaje 20 USD do ceny. Możesz również zapłacić dodatkowe 70 USD za wersję 3G, jeśli chcesz pobierać książki w podróży (nie jest wymagany plan transmisji danych).

Cechą wyróżniającą jest tutaj światło boczne. Cztery diody LED na dole wyświetlacza świecą w poprzek ekranu. Specjalny plastikowy „Light Guide” zapewnia równomierne oświetlenie. W przeciwieństwie do podświetlanego ekranu — takiego jak ten na laptopie lub smartfonie — możesz godzinami czytać Paperwhite bez zmęczenia oczu. To jak czytanie książki ze światłem na ramieniu.


Podczas gdy Kindle Paperwhite kosztuje 40 USD więcej niż zwykły Kindle, jest wart dodatkowych pieniędzy. Ma znacznie ładniejszy ekran z ostrzejszym tekstem i podświetleniem bocznym. Paperwhite jest nieco większy i cięższy niż Kindle, ale tak naprawdę nie zauważasz różnicy podczas czytania. Jeśli rozważasz wydanie 80 USD na Kindle, prawie na pewno powinieneś zrzucić dodatkowe 40 USD na znacznie lepszy Paperwhite. Kindle to dobry czytnik e-booków, ale Paperwhite jest świetny.

Rozpal podróż

1625758265 544 Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis Ktory Kindle kupic

Podróż Kindle to mniejszy, lżejszy Paperwhite z sześcioma diodami LED w świetle bocznym i wrażliwą na nacisk ramką. Możesz obrócić stronę w ebooku, ściskając ramkę – funkcja Amazon nazywa PagePress – zamiast dotykać ekranu.

Kindle Voyage zaczyna się od 199,99 USD i, podobnie jak Paperwhite, możesz usunąć Oferty Specjalne za 20 USD i dodać 3G za 70 USD.

Kindle Voyage jest nieco dziwny. Kosztuje 80 USD więcej niż Paperwhite, a ty dostajesz… naprawdę niewiele. Podświetlenie jest nieco bardziej równomierne, przyciski PagePress są nieco ładniejsze niż stukanie w ekran dotykowy, a do tego są nieco mniejsze i lżejsze. Jeśli masz dodatkową gotówkę wypalającą dziurę w kieszeni… to może to ta dla Ciebie? Ale dla większości ludzi nieznacznie lepsze funkcje nie są warte dramatycznie zwiększonej ceny.

Oaza rozpalenia

1625758265 880 Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis Ktory Kindle kupic

Oaza Kindle to luksusowy Kindle firmy Amazon. Zaczyna się od 289,99 USD z ofertami specjalnymi i wzrasta do 379,99 USD, jeśli usuniesz reklamy i uzyskasz dostęp do 3G.

Za tę cenę otrzymujesz 10 diod LED w podświetleniu bocznym i przyciskach przewracania strony. Oasis również składa się z dwóch części: najmniejszego i najlżejszego modelu Kindle oraz dołączonego skórzanego etui na baterie. Możesz używać Kindle bez obudowy, ale żywotność baterii jest drastycznie skrócona.


Kindle Oasis to niewątpliwie Kindle premium. Wszystko w tym jest lepsze niż w innych Kindle. Nawet z pokrywą jest niesamowicie lekki. W dłoni jest idealnie wyważony. Przyciski przewracania stron są responsywne i znacznie przyjemniejsze niż dotykanie ekranu dotykowego. Tak, jego cena jest absurdalna dla czytelnika, ale Amazon poszedł na całość.

Jeśli masz pieniądze i chcesz najlepszego Kindle, to właśnie go kupisz. Dla wszystkich innych po prostu zdobądź Paperwhite.

Podsumowując, Kindle Paperwhite to jeden z najlepszych e-czytników na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Zwykły Kindle jest w dobrej cenie, ale trochę niedoceniany. Kindle Voyage jest nieznacznie lepszy niż Paperwhite, ale nie lepszy o 80 USD. Wreszcie Kindle Oasis jest spektakularny ze spektakularnie wysoką ceną.

Czy ten post był pomocny?