Skip to content

Klient stacjonarny Steam właśnie otrzymał dużą aktualizację (w wersji beta)

29 de kwiecień de 2023
52748617632 95b6e6bd29 o

Biblioteka Steama

Steam to ulubiona witryna sklepu z grami. Wkrótce będzie wyglądać o wiele lepiej dzięki dużym zmianom interfejsu (i zaplecza) w kliencie stacjonarnym. Wkrótce pojawią się na komputerze do gier w Twojej okolicy.

Najnowsza aktualizacja beta Steam zapewnia te same świetne gry, które zawsze miała, ale teraz wygląda to znacznie lepiej. Najbardziej zauważalną zmianę można zauważyć w wielu oknach dialogowych i elementach interfejsu użytkownika, w których można zauważyć nowe czcionki i nowe kolory, dzięki czemu klient wygląda o wiele bardziej świeżo, mimo że jego interfejs użytkownika jest w większości identyczny. Steam twierdzi, że istnieją również szeroko zakrojone zmiany w zapleczu — a dokładniej w sposobie współdzielenia kodu między klientem Steam, Steam Deck i trybem Big Picture.

Bardziej zauważalną zmianę można zobaczyć, gdy uzyskasz dostęp do nakładki w grze. Menu jest teraz o wiele bardziej przydatne, co pozwala na większą funkcjonalność i możliwości dostosowywania. Dostaje też inne dodatki. Dostępny jest nowy pasek narzędzi, który umożliwia dostęp do wszystkiego, czego możesz potrzebować w grze, jest nowy panel przeglądu gry, dzięki któremu możesz być na bieżąco z grą i tym, jak sobie w niej radzisz, a także aplikacja do notatek, która pozwala dodawać, i przypnij, wszelkie notatki, które możesz chcieć zanotować i przeglądać podczas gry.

W tej aktualizacji jest dużo i zdecydowanie zalecamy sprawdzenie pełnego dziennika zmian, aby dowiedzieć się więcej. W tej chwili jest to aktualizacja beta, więc większość użytkowników nie będzie mogła jej teraz wypróbować, ale wkrótce powinna zostać wprowadzona do stabilnej wersji.

Chcesz to wypróbować? Valve ma instrukcje dotyczące dołączania do bety Steam.

źródło: steam

Czy ten post był pomocny?