Skip to content

Kończy się obsługa niektórych wersji systemu Windows

4 de sierpień de 2021
image203

Czy trzymasz się starszej wersji systemu Windows zamiast uaktualniać do systemu Windows 7? Nie ma z tym problemu, ale oto krótkie przypomnienie, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszego dodatku Service Pack, aby zachować ochronę.

Firma Microsoft oferuje aktualizacje zabezpieczeń i nie tylko przez cały okres istnienia wersji systemu Windows, a także okresowo dołącza wszystkie najnowsze aktualizacje i ulepszenia do dodatku Service Pack. Po pewnym czasie tylko komputery z najnowszym dodatkiem Service Pack będą nadal otrzymywać aktualizacje, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Ostatnio Microsoft został ostrzeżenie, że wsparcie się kończy dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 i wydanej wersji systemu Windows Vista. Po zakończeniu wsparcia nie otrzymasz żadnych nowych aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows. Możesz nadal korzystać z komputera w taki sam sposób, jak wcześniej, ale może on nie być tak bezpieczny, a jeśli zostaną wykryte nowe problemy z zabezpieczeniami, nie zostaną one zaktualizowane.

Jednak utrzymanie wsparcia jest łatwe: po prostu zainstaluj XP Service Pack 3 lub Vista Service Pack 2, w zależności od komputera. Oto jak to zrobić:

Windows XP

Aby zainstalować dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP, możesz sprawdzić aktualizacje Windows Update lub po prostu pobrać go z firmy Microsoft pod tym linkiem:

Pobierz dodatek Service Pack 3


Uruchom pobieranie (lub jeśli aktualizujesz z Windows Update, instalator uruchomi się automatycznie) i postępuj tak, jak zwykle podczas instalowania programu. Podczas instalacji komputer będzie musiał zostać ponownie uruchomiony, więc przed instalacją upewnij się, że zapisałeś całą swoją pracę i zamknąłeś inne programy.

1628074306 560 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows

Aby sprawdzić, jaki dodatek Service Pack jest uruchomiony na komputerze, kliknij Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Mój komputer i wybierz Właściwości.

1628074306 490 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows

Spowoduje to wyświetlenie używanej wersji i dodatku Service Pack systemu Windows, a na tym zrzucie ekranu widzimy, że ten komputer został zaktualizowany do dodatku Service Pack 3.

1628074307 246 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows

Uwaga: Wersja XP dostarczana z trybem Windows XP w systemie Windows 7 jest wstępnie skonfigurowana z dodatkiem Service Pack 3 i nie wymaga aktualizacji. Ponadto, jeśli na komputerze działa 64-bitowa wersja systemu Windows XP, najnowszy dodatek Service Pack dla tego komputera jest dodatkiem Service Pack 2 i nadal jest on obsługiwany.

Windows Vista

Jeśli na komputerze działa system Windows Vista, możesz zainstalować dodatek Service Pack 2, aby być na bieżąco i być obsługiwanym. Po prostu sprawdź Windows Update dla dodatku Service Pack 2, jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś, lub pobierz instalator dla swojego komputera, korzystając z poniższego łącza:

32 bity: Vista Service Pack 2 32-bitowy

64-bitowy: Vista Service Pack 2 64-bitowy

Uruchom instalator i po prostu skonfiguruj go jako normalną instalację programu. Pamiętaj, że komputer uruchomi się ponownie podczas instalacji, więc przed instalacją zapisz swoją pracę i zamknij inne programy.

1628074307 329 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows


Aby zobaczyć, jaki dodatek Service Pack jest uruchomiony na komputerze, kliknij kulę Start, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Komputer i wybierz Właściwości.

1628074307 794 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows

To pokaże, jaki dodatek Service Pack i edycję systemu Windows Vista jest uruchomiony na Twoim komputerze, u góry strony.

1628074307 521 Konczy sie obsluga niektorych wersji systemu Windows

Wniosek

Firma Microsoft ułatwia bezpieczne i bezpieczne korzystanie z komputera, nawet jeśli zdecydujesz się nadal korzystać ze starszej wersji systemu Windows. Instalując najnowszy dodatek Service Pack, masz pewność, że Twój komputer będzie obsługiwany przez wiele lat. Użytkownicy Windows 7, nie musisz się martwić; żadna usługa nie została jeszcze dla niego wydana. Bądź na bieżąco, a poinformujemy Cię, gdy pojawią się nowe dodatki Service Pack.

www.microsoft.com/EOS – Informacje o zakończeniu wsparcia technicznego od Microsoft

Czy ten post był pomocny?