Skip to content

Korzystaj z raportów aktywności użytkownika, aby określić, której kontroli rodzicielskiej użyć

1 de sierpień de 2021
1141

Jak wiecie, w tym tygodniu omawialiśmy sposoby ochrony dzieci w Internecie i ogólnie na komputerach. Vista zawiera funkcję kontroli rodzicielskiej, która ułatwia wykonywanie tych zadań. Do tej pory omówiliśmy Jak blokować lub zezwalać na programy, Ogranicz czas, w którym dzieci mogą korzystać z komputeraoraz jak blokować niektóre strony internetowe. Są to dobre wskazówki i wydają się działać całkiem dobrze dla młodszych użytkowników. Jednak, gdy dzieci w tym wieku technologicznym nieco się podrosną i nauczą się bardziej dostosowywać, czasami trudno jest określić, co powinno, a co nie powinno być kontrolowane. W tym miejscu pojawia się dzisiejsza wskazówka. Tutaj pokażę Ci, jak korzystać z raportów aktywności, aby określić, co chcesz blokować, a co nie.

Aby ponownie uzyskać dostęp do tego raportu, przejdź do Panelu sterowania i kliknij „Skonfiguruj kontrolę rodzicielską dla dowolnego użytkownika”.

Teraz kliknij konto użytkownika, którym chcesz administrować.

1627836360 317 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej

Ok, teraz chcemy wybrać raporty dotyczące aktywności wyświetlania pod ich profilem, wygenerowanie raportu może potrwać kilka chwil.

1627836360 381 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej

Ten raport obejmie kilka pozycji, z których niektóre mogą Cię zaskoczyć lub nie. Tak czy inaczej jest to świetne narzędzie do określania, którą funkcjonalność dodać lub wyłączyć. Pierwsza rzecz, na którą należy spojrzeć w raporcie, znajduje się w lewym górnym rogu. Będzie to zawierało szczegółowe informacje na temat ich przeglądania sieci Web, poczty e-mail, wiadomości błyskawicznych itp. Jak widać, jest on ułożony w prostym, rozwijalnym formacie drzewa.

1627836360 626 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej


Pod każdą podkategorią lista może być dość obszerna. Na przykład przeglądanie witryn odwiedzonych na tej liście dało znacznie ponad 1000 wyników i było to już po kilku godzinach przeglądania. Ale jak widać, istnieje kilka tematów, które można wyświetlić, aby uzyskać wyraźniejszy obraz tego, do czego używają komputera.

1627836360 513 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej

Oto pełny, rozwinięty widok drzewa wszystkich rzeczy, na które możesz spojrzeć i uzyskać raport. Jak możesz sobie wyobrazić, ten raport jest bardzo przydatny, gdy próbują zaprzeczyć, że byli na określonej stronie lub uruchomili określoną aplikację, ale masz dowody!

1627836360 641 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej 1627836361 752 Korzystaj z raportow aktywnosci uzytkownika aby okreslic ktorej kontroli rodzicielskiej

Do tej pory omówiliśmy sposoby monitorowania i ochrony dzieci na komputerze oraz w trybie online przy użyciu systemu Windows Vista. W nadchodzących funkcjach z tej serii przyjrzymy się, czego możemy użyć, aby uzyskać podobne wyniki w XP, a także innym środkom ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z aplikacji i usług innych firm.

Czy ten post był pomocny?