Skip to content

Korzystanie z bezpiecznego logowania w Firefoksie

15 de lipiec de 2021
image90

Jeśli zezwolisz Firefoksowi na przechowywanie haseł, możesz się martwić ostatnie dziury w zabezpieczeniach znaleźć w menedżerze haseł. Rozwiązaniem tych problemów jest użycie rozszerzenia Bezpieczne logowanie, aby uniemożliwić Firefoksowi automatyczne wypełnianie pól haseł, ale jednocześnie zapewnia automatyzację, która oszczędza czas. W rzeczywistości użycie klawisza skrótu oznacza, że ​​ta metoda jest prawdopodobnie jeszcze szybsza.

Zwykły menedżer haseł Firefoksa automatycznie wypełni pola hasła, co daje złośliwym witrynom i hakerom szansę na użycie javascript do odczytania hasła. To prawda, że ​​nie jest to częste zjawisko, ale nadal warto zachować ostrożność.

Korzystając z rozszerzenia Bezpieczne logowanie, zobaczysz złote paski wokół danych logowania, ale nie będą one automatycznie wypełniać pól.

1626349111 842 Korzystanie z bezpiecznego logowania w Firefoksie

Oto, gdzie dzieje się magia….po prostu kliknij przycisk Bezpieczne logowanie, a formularz zostanie wypełniony i automatycznie przesłany.

1626349111 265 Korzystanie z bezpiecznego logowania w Firefoksie

Możesz także użyć skrótu klawiaturowego Alt + N (konfigurowalny), aby zalogować się jeszcze szybciej.


Przycisk nie jest automatycznie dodawany do paska narzędzi po zainstalowaniu rozszerzenia, ale można go łatwo dodać: wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy przyciski wstecz/do przodu i wybrać opcję Dostosuj pasek narzędzi. Na liście znajdziesz przycisk Bezpieczne logowanie.

1626349111 920 Korzystanie z bezpiecznego logowania w Firefoksie

Preferencje mają również wiele innych opcji, takich jak nie automatyczne przesyłanie formularza po kliknięciu przycisku, jeśli nie podoba ci się to zachowanie. Możesz nawet dostosować kolor podświetlenia wokół elementów logowania.

Pobierz bezpieczne logowanie z dodatków do Mozilli

Czy ten post był pomocny?