Skip to content

Krótkie filmy YouTube są teraz nieco lepsze na Twoim telewizorze

7 de listopad de 2022
YouTube Shorts on TV

Makieta YouTube Short na telewizorze

Odpowiedzią Google na rosnącą popularność TikTok były YouTube Shorts: krótkie filmy w (przeważnie) formacie pionowym. Odwrócony współczynnik proporcji utrudnia oglądanie ich na telewizorach, ale YouTube próbuje to zmienić.

Do tej pory krótkie filmy i inne pionowe filmy były odtwarzane w normalnym odtwarzaczu wideo na YouTube na telewizorach, pozostawiając całkowicie puste boki i wszystkie ważne informacje na dole. Teraz firma wprowadza interfejs specjalnie dla krótkich filmów, z jaśniejszym tłem, białą ramką wokół filmów i elementami sterującymi po prawej stronie. Nowa aktualizacja pojawia się po tym, jak YouTube zmodernizował witrynę na komputery i aplikacje mobilne.

YouTube powiedział w poście na blogu: „Uprościliśmy projekt prawej szyny bocznej, ale będziemy chcieli wprowadzić dodatkowe funkcje w przyszłych wydaniach. Wierzymy, że to doświadczenie równoważy zabawę i dziwaczność krótkich filmów w sposób, który wydaje się naturalny w telewizji”.

Oczywiście pionowe wideo nigdy nie będzie dobrze wyglądać na telewizorze szerokoekranowym, chyba że masz jeden z niewielu telewizorów, które można obracać z poziomu na pion. Prawdopodobnie nadal będziesz mieć lepsze wrażenia na telefonie lub tablecie, ale YouTube stara się, aby telewizor był wystarczająco dobry, aby oglądać filmy z uroczymi psami z przyjaciółmi lub rodziną na dużym ekranie.

Nowy projekt jest wprowadzany od dzisiaj w aplikacji telewizyjnej YouTube (nie mylić z YouTube TV).

Źródło: YouTube

Czy ten post był pomocny?