Skip to content

Który Roku powinienem kupić? Express vs. Stick vs. Stick+ vs. Ultra

8 de lipiec de 2021
roku featured

Więc zdecydowałeś, że chcesz Roku, ale jest tak wiele możliwości. Obecnie istnieje pięć różnych modeli (nie licząc pełnych telewizorów z wbudowanym Roku) i wcale nie jest jasne, jaka jest między nimi różnica. Który chcesz?

Cóż, na początek nie ma złych opcji: każde urządzenie Roku może przesyłać strumieniowo Netflix, Hulu i tysiące innych kanałów w rozdzielczości Full HD, nie wspominając o świetnych bezpłatnych kanałach wideo. Modele różnią się od innych opcji, takich jak przesyłanie strumieniowe 4K i łączność przewodowa.

Oto bardzo krótkie podsumowanie najnowszych urządzeń oferowanych przez Roku, według stanu na październik 2017 r.:

 • Roku Express, $30. Jest to najtańsza opcja i prawdopodobnie wystarczająca dla większości użytkowników.
 • Roku Express+, 40 zł. Jest to identyczne z modelem Express, ale jest dostarczane z kablem A/V do użytku ze starszymi telewizorami, które nie mają portu HDMI. Sprzedawane tylko w Wal-Marcie.
 • Kij do strumieniowania Rokuu, 50 zł. To jest Roku w formie pendrive’a HDMI, wraz z pilotem wyszukiwania głosowego.
 • Kij strumieniowy Roku+, 70 zł. Jest to najtańszy Roku oferujący kompatybilność z 4K i HDR i współpracuje z Wi-Fi na większym zasięgu dzięki odbiornikowi zasilanemu przez USB.
 • Roku Ultra, 100 zł. To jedyny obecny Roku z kartą microSD. Oferuje również wyszukiwanie głosowe z pilota i połączenie Ethernet.

To tylko krótki przegląd. Zanurzmy się w kompletny asortyment Roku, zaczynając od Roku Express i przesuwając się w górę skali cen, aż do Ultra. Droższe opcje obejmują każdą funkcję oferowaną przez tańsze modele, więc będę wymieniać nowe funkcje tylko w miarę postępów w łańcuchu. Nasza rada: kup najtańszy model ze wszystkimi funkcjami, na których Ci zależy.

Roku Express za 30 USD: najtańsza opcja

Ktory Roku powinienem kupic Express vs Stick vs Stick vs

Roku Express to najbardziej przystępne cenowo urządzenie do przesyłania strumieniowego na rynku. Jeśli chcesz tylko oglądać usługi, za które już płacisz, i nie przejmujesz się specyfikacjami, to jest to model dla Ciebie. Oto krótkie podsumowanie oferowanych funkcji:

 • Obsługa wideo Full HD (1080p)
 • Łączy się przez HDMI
 • Dolby Audio przez HDMI
 • Podstawowa łączność Wi-Fi (bez MIMO)
 • Dublowanie ekranu dla urządzeń z systemem Android i Windows
 • Wyszukiwanie głosowe i prywatne słuchanie za pomocą aplikacji mobilnej Roku (ale bez pilota)


To kadłubki, ale działa. Jeśli to wszystko, czego chcesz, absolutnie nie ma powodu, aby płacić więcej niż 30 USD, co (nieprzypadkowo) jest o 5 USD tańsze niż Chromecast.

Jeśli posiadasz wersję Roku Express 2016, prawdopodobnie nie musisz kupować nowej; to mniej więcej to samo urządzenie co w zeszłym roku, ale z szybszym procesorem.

Za 10 USD możesz dostać więcej RokuExpress+, który jest sprzedawany tylko w Wal-Mart. Express+ współpracuje ze starszymi telewizorami bez HDMI, dzięki dołączonemu kablowi A/V. Poza tym Express+ jest identyczny z Express.

Kij strumieniowy Roku o wartości 50 USD: więcej mocy za trochę więcej pieniędzy

1625752687 262 Ktory Roku powinienem kupic Express vs Stick vs Stick vs

Łatwo pomylić Kij do strumieniowania Rokuu z Roku Express, ale jest kilka kluczowych różnic. Po pierwsze, jest to forma: Express podłącza się bezpośrednio do portu HDMI, podczas gdy Express jest podłączony za pomocą kabla. Jest tu jeszcze kilka innych funkcji, których Express nie oferuje:

 • Dwuzakresowa łączność bezprzewodowa 802.11ac MIMO. To najnowsza technologia bezprzewodowa, ale ma znaczenie tylko wtedy, gdy masz router 802.11ac.
 • Wyszukiwanie głosowe za pomocą pilota Roku, najszybszy sposób na znalezienie programów, które są usługami.
 • Pilot może również włączyć telewizor i dostosować głośność telewizora.
 • Zasilany czterordzeniowym procesorem.

Jest ogólnie potężniejszy niż Express, a samo wyszukiwanie głosowe jest prawdopodobnie warte 20 USD aktualizacji. To także duże ulepszenie w stosunku do wersji Streaming Stick z 2016 roku, dzięki funkcji MIMO i wyszukiwaniu głosowemu na pilocie Roku, które były dostępne wyłącznie w droższych modelach w zeszłym roku.

Roku Streaming Stick + o wartości 70 USD: najtańszy Roku obsługujący 4K i HDR

1625752687 531 Ktory Roku powinienem kupic Express vs Stick vs Stick vs

Jeśli masz telewizor 4K i chcesz oglądać treści 4K, to Kij strumieniowy Roku+ jest najniższym końcem Roku, jeśli chodzi o ciebie. Express i zwykły Streaming Stick nie obsługują 4K ani HDR; ten robi.

 • Zgodność z 4K Ultra HD i HDR.
 • Lepszy zasięg bezprzewodowy dzięki dołączonemu odbiornikowi bezprzewodowemu. Do zasilania tego odbiornika potrzebny jest port USB.

Odbiornik bezprzewodowy jest trochę niefortunny, ponieważ sprawia, że ​​​​w przeciwnym razie schludny kij jest trochę nieporęczny, ale prawdopodobnie konieczne było wsparcie przepustowości wymaganej przez 4K.

Streaming Stick+ w zasadzie zastępuje Roku Premier z 2016 roku. Oczywiście współczynnik kształtu jest zupełnie inny, ale ma te same możliwości 4K i HDR za 10 USD mniej.

Roku Ultra za 100 USD: wszystkie dzwonki i gwizdki

rok-ultra 2

Przy 100 USD Roku Ultra kosztuje 80 USD mniej niż najtańszy Apple TV kompatybilny z 4K. Ale czy warto za to płacić? Oto, co oferuje za pośrednictwem Streaming Stick+:

 • Punkt Ethernet do przewodowego połączenia z Internetem. Jeśli chcesz regularnie przesyłać strumieniowo treści 4K, jest to wysoce zalecane.
 • Obsługa 4K do 60 klatek na sekundę.
 • Port microSD, który według Roku może „pomóc w przyspieszeniu czasu ładowania kanału strumieniowego”.
 • Port USB, dzięki któremu możesz odtwarzać multimedia z zewnętrznych dysków twardych.
 • Pilot zawiera gniazdo słuchawkowe do prywatnego słuchania.
 • Niektóre tanie wkładki douszne są dołączone, na wypadek, gdybyś nie posiadał obecnie słuchawek.
 • Oferuje tryb słuchania w nocy, więc eksplozje nie budzą Twojej rodziny.
 • Pilot może wydawać dźwięk, dopóki go nie znajdziesz.

Gniazdo słuchawkowe jest miłym dodatkiem do pilota, a utracona funkcja pilota jest naprawdę fajna, ale port Ethernet jest największym powodem, dla którego kupujesz ten model w stosunku do innych. Sieć bezprzewodowa staje się coraz lepsza, ale nic nie jest tak niezawodne jak połączenie przewodowe do przesyłania strumieniowego wideo 4K.

Model 2017 Ultra jest o 30 USD tańszy niż model z 2016 roku, ale nie oferuje portu optycznego audio (S/PDIF). Jeśli chcesz mieć tę funkcję, będziesz musiał kupić telewizor Roku lub jakoś znaleźć gdzieś zeszłoroczny model na sprzedaż.

Ale poważnie, który Roku powinienem kupić?

Nadal nie wiesz, który z nich kupić? Powtórzymy naszą radę z początku artykułu: kup najtańsze urządzenie z każdą funkcją, na której Ci zależy. Jeśli nie zależy Ci na 4K, prawdopodobnie nie ma powodu, aby kupować coś droższego niż Streaming Stick. Jeśli chcesz wideo 4K z obsługą HDR, Premier+ to najlepszy zakup tutaj. Ostatecznie, który model jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od tego, jakie funkcje chcesz.

Warto zauważyć, że obecnie na rynku dostępne są również różne telewizory z wbudowanym oprogramowaniem Roku. Nasza polityka: inteligentne telewizory są głupie. Chyba że już chcesz kupić jeden z tych telewizorów, ponieważ podoba Ci się jakość obrazu i cena, kup zwykły stary, głupi telewizor i kup Roku, który możesz łatwo wymienić później bez konieczności kupowania nowego telewizora.

Czy ten post był pomocny?