Skip to content

Latarka Androida 13 może być mniej oślepiająca, jeśli chcesz

1 de marzec de 2022
phone with flashlight

Jedną z rzeczy, których brakuje w smartfonach z Androidem, jest możliwość regulacji jasności. Ta funkcja jest od jakiegoś czasu dostępna na telefonach iPhone i Samsung i wygląda na to, że w końcu pojawi się na Androidzie 13.

Obecnie Android ma przełączniki, które pozwalają włączać i wyłączać telefon, ale nie ma możliwości dostosowania jego jasności. Domyślnie wydaje się, że idzie na maksymalną jasność, ponieważ jest raczej oślepiający, bez względu na to, jaki telefon posiadasz.

Według Espera, Android 13 wprowadza do klasy CameraManager kilka nowych dodatków API o nazwie getTorchStrengthLevel i turnOnTorchWithStrengthLevel. Dzięki temu wiemy, że system operacyjny i aplikacje innych firm będą mogły kontrolować jasność diody LED z tyłu telefonu.

Ze względu na otwartość Androida nie wszystkie telefony będą w stanie kontrolować jasność latarki. Pewne parametry muszą być spełnione przez sprzęt telefonu, aby latarkę można było regulować.

Esper wyjaśnił ograniczenia, mówiąc: „Powodem, dla którego obsługa tej funkcji będzie ograniczona, jest to, że będzie ona wymagać aktualizacji warstwy abstrakcji sprzętu (HAL). HAL to oprogramowanie, które definiuje interfejs między systemem operacyjnym a podstawowym sprzętem”.

Jak wspomniano, Samsung od pewnego czasu oferuje tę funkcję w zmodyfikowanej wersji Androida, więc miło jest zobaczyć, jak podstawowy system operacyjny Android dorównuje Samsungowi i iPhone’owi.

Czy ten post był pomocny?