Skip to content

LEGO i Epic łączą siły, aby zbudować jedyny Metaverse, który ma znaczenie — recenzja Geek

8 de kwiecień de 2022
ba6beb7a 1024x576 1

Dwie najdroższe rzeczy w życiu Twojego dziecka połączą siły. LEGO ogłosiło, że współpracuje z Epic Games, twórcąFortnite, aby stworzyć „metawers” ​​LEGO. Ta gra lub społeczność internetowa będzie „zaprojektowana od samego początku z myślą o dobrobycie dzieci”.

Jak wyjaśnił LEGO, Epic Games jest liderem „gier, muzyki, kreatywności i współpracy społecznej”. Dzieci używająFortnite spędzać czas z przyjaciółmi, otrzymywać wskazówki dotyczące pracy domowej, a nawet zobaczyć ich pierwsze koncerty. Oferowanie tych doświadczeń pod postacią LEGO ma po prostu sens.

Niedawna przyjazna dzieciom postawa firmy Epic również przemawia do LEGO. We wrześniu ubiegłego roku platforma ogłosiła swój plan „uczynić Internet bezpieczniejszym dla dzieci” poprzez rozszerzenie Kids Web Services (KWS), platformy, która pomaga programistom w tworzeniu gier odpowiednich do wieku, zapewniając jednocześnie przejrzystość dla rodziców.

To powiedziawszy, szczegóły dotyczące metawersu LEGO są skąpe. Może LEGO i Epic mają nadzieję na skopiowanie sukcesu? Roblox, który ma styl podobny do LEGO i zawiera społeczność internetową, którą można by określić mianem „metawersum”. Tak czy inaczej, spodziewamy się, że gra będzie działać na Unreal Engine 5, który Epic wypuścił na początku tego tygodnia.

Co jest warte, LEGO i Epic Games opublikowały trzy zasady przewodnie dla swojego przyjaznego dla dzieci metawersu. Firmy nadadzą priorytet „bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu”, będą chronić prywatność dzieci, „stawiając ich najlepszy interes na pierwszym miejscu”, a dorosłym i dzieciom „kontrolę nad ich cyfrowymi doświadczeniami”.

Źródło: LEGO

Czy ten post był pomocny?