Skip to content

LEGO wycofuje MINDSTORMS, swoją oryginalną platformę robotyczną — Recenzja Geek

31 de październik de 2022
b54790b8 1024x576 1

Zestaw LEGO MINDSTORMS Robot Inventor 51515, końcowy produkt MINDSTORMS.

Po 24 latach seria LEGO MINDSTORMS zostaje wycofana. Rewolucyjna platforma, dzięki której można zbudować i sterować robotem LEGO, zniknie ze sklepów do końca 2022 roku. Zestaw cegieł raporty, wsparcie oprogramowania dla MINDSTORMS będzie kontynuowane przez co najmniej dwa lata.

Nie jesteśmy zaskoczeni tą wiadomością. LEGO nie wypuściło zestawu MINDSTORMS od czasu, gdy Robot Inventor (51515) został wprowadzony na rynek w 2020 roku. Ponadto większość szkół korzysta z nowszej platformy robotycznej LEGO, ukierunkowanej na edukację SPIKE Prime — od bardzo dawna nie słyszeliśmy żadnych ekscytujących wiadomości o MINDSTORMS.

Ale to wciąż rozczarowujące widzieć śmierć MINDSTORMS. W przeciwieństwie do SPIKE Prime, który jest pod kontrolą LEGO Education, MINDSTORMS był produktem ogólnie dostępnym. Dorośli mogli łatwo uzyskać dostęp do zestawów MINDSTORMS i budować je, a wydarzenia osobiste często zachęcały ludzi do wspólnego budowania robotów MINDSTORMS.

LEGO twierdzi, że skieruje zespół MINDSTORMS do „różnych obszarów działalności”. Przypuszczalnie niektórzy członkowie zespołu MINDSTORMS będą pracować nad SPIKE Prime, podczas gdy inni mogą budować zestawy LEGO przeznaczone dla dorosłych, takie jak przeprojektowany LEGO Mighty Bowser lub LEGO Motorized Lighthouse.

W chwili pisania tego tekstu ostatni zestaw LEGO MINDSTORMS jest wyprzedany. Jeśli posiadasz ten zestaw, sugeruję umieszczenie go w ładnym pojemniku, ponieważ prawdopodobnie stanie się on przedmiotem kolekcjonerskim.

Źródło: LEGO przez BrickSet

Czy ten post był pomocny?