Skip to content

Mapy Google mogą znajdować się w Twoich Dokumentach Google

2 de wrzesień de 2022
google docs logo 675 1024x575 1

Logo Dokumentów Google na białym tle

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Dokumenty Google budowały obsługę „chipów”, które są skrótami dostępnymi po wpisaniu symbolu @ w dokumencie. Teraz jest zaktualizowany układ do dodawania lokalizacji z Map Google.

Chip miejsca Map Google został dodany do Dokumentów Google w zeszłym roku, co pozwala wpisać symbol @ w dokumencie, wkleić link do Map Google, a następnie nacisnąć spację lub Enter, aby wygenerować inteligentny link. Kliknięcie w wygenerowany link w dokumencie powoduje wyświetlenie wyskakującego okienka z pełnym adresem, podglądem mapy oraz opcją pokazania lokalizacji w pełnym oknie Google Maps.

Google czyni teraz chip bardziej użytecznym, ponieważ możesz teraz wpisywać adresy bezpośrednio, zamiast najpierw znajdować lokalizację w Mapach i kopiować link. Po znalezieniu właściwej lokalizacji link zostanie skrócony do nazwy miejsca. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie wszystkich dostępnych informacji, tak jak poprzednio.


Google

Zaktualizowany chip Map Google oznacza, że ​​nie musisz otwierać mapy w innej karcie, aby sprawdzić, czy wpisałeś adres poprawnie — i tak jeśli Google ma prawidłowe informacje. Pomocny jest również bezpośredni link do Map Google, ponieważ daje każdemu, kto przegląda Twój dokument, jednym kliknięciem dostęp do większej ilości danych i wskazówek dotyczących map.

Google rozpoczęło wdrażanie nowej funkcji 22 sierpnia 2022 r., a więcej osób otrzyma ją około 8 września.

Źródło: blog dotyczący aktualizacji Google Workspace

Czy ten post był pomocny?