Skip to content

Meta Bypassed ochrony Apple Anti-Tracking na iOS – Recenzja Geek

13 de sierpień de 2022
59b2900a 1 1024x576 1

Mark Zuckerberg stojący przed pokazem slajdów, który mówi „Przyszłość jest prywatna” podczas imprezy F8 2019.

Kiedy Apple wprowadziło swój system App Tracking Transparency w 2020 roku, Facebook (obecnie Meta) zajął twarde stanowisko przeciwko niemu, twierdząc, że zaszkodzi to największym na świecie platformom mediów społecznościowych i małym firmom, które polegają na danych śledzących, aby zarabiać pieniądze.

Wygląda na to, że właściwości Meta znalazły sposób na obejście systemu anty-śledzącego Apple. Engadżet donosi, że badacz Felix Krause odkrył tajny kod JavaScript Meta, który umożliwia aplikacjom Instagram i Facebook śledzenie poufnych informacji za pośrednictwem przeglądarek w aplikacji.

Oznacza to, że jeśli otworzysz witrynę w aplikacjach Facebook lub Instagram na swoim iPhonie, Meta może śledzić Twoją aktywność na stronach internetowych, a potencjalnie nawet w innych aplikacjach Meta. Kod śledzenia może nawet zbierać poufne informacje, takie jak hasła, informacje o płatnościach i zrzuty ekranu.

Kluczem do tego śledzenia jest kod javascript Meta aplikacje wstrzykiwane do witryn odwiedzanych za pośrednictwem ich przeglądarek w aplikacji. Wersje Facebooka i Instagrama na iOS używają niestandardowych przeglądarek do odwiedzania witryn internetowych, zamiast uruchamiania aplikacji takich jak Safari i Firefox. Gdyby aplikacje Meta korzystały z przeglądarek innych firm, nie byłyby w stanie wprowadzać kodów śledzących do witryn odwiedzanych przez użytkowników.

Meta twierdzi, że te kody śledzenia są zgodne z preferencjami śledzenia użytkowników iOS. Rzecznik firmy powiedział: Opiekun„Celowo opracowaliśmy ten kod, aby uhonorować wybory ludzi na naszych platformach”.

Czy ten post był pomocny?