Skip to content

Meta ma na celu zaszyfrowanie wszystkich czatów Facebook Messenger — recenzja Geek

11 de sierpień de 2022
df0d6266

Sylwetka smartfona z aplikacjami Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram, Oculus i niewyraźnym logo META na tle.

Dziś firma macierzysta Facebooka, Meta, ogłosiła, że ​​rozpocznie testowanie domyślnego szyfrowania typu end-to-end dla swojego popularnego klienta czatu Messenger. Szyfrowanie typu end-to-end to proces, w którym wiadomości między dwiema stronami są szyfrowane, aby nie mogły zostać przechwycone i odczytane przez podmiot zewnętrzny, nawet przez dostawcę usług.

Chociaż możliwość szyfrowania aplikacji Messenger jest dostępna na platformie od 2016 r., jeśli te testy się powiedzie, szyfrowanie typu end-to-end stanie się automatycznym standardem dla wszystkich czatów we właściwościach Meta. Jeśli chcesz teraz tego standardu bezpieczeństwa w swoich czatach na Messengerze, musisz włączyć go ręcznie.

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem swojego internetowego newsroomu, dyrektor ds. zarządzania produktami Meta, Sara Su, szczegółowo opisała nowe funkcje szyfrowania Messengera, których użytkownicy mogą spodziewać się w nadchodzących tygodniach. Należą do nich szyfrowane czaty typu end-to-end, możliwość anulowania wysyłania wiadomości, rozszerzenie przeglądarki do weryfikacji kodu i inne.

Jeśli Meta domyślnie zaimplementuje szyfrowanie typu end-to-end w Messengerze, stanie się jedną z najczęściej używanych aplikacji do czatu, która stosuje ten standard bezpieczeństwa. Inne aplikacje korzystające z szyfrowania typu end-to-end to Signal, Telegram i WhatsApp (również należące do Meta).

Czy ten post był pomocny?