Skip to content

Meta zaprezentuje nowy zestaw słuchawkowy VR Quest w październiku

6 de wrzesień de 2022
meta quest 2 headset controllers box

Zestaw słuchawkowy i kontrolery Meta Quest 2 przed ich kartonowym opakowaniem.

Meta, firma znana wcześniej jako Facebook, sprzedaje popularne gogle Meta Quest VR, które kiedyś nazywały się Oculus Quest. Meta wyznaczyła teraz datę kolejnego dużego wydarzenia VR.

Meta ogłosiła dzisiaj, że jej coroczne wydarzenie dla rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, Meta Connect, odbędzie się 11 października tego roku. Firma napisała w poście na blogu: „w zeszłym roku zdjęliśmy zasłonę z naszej wizji metaverse i następnej ery informatyki społecznościowej. W tym roku podzielimy się aktualizacjami na temat postępów, które poczyniliśmy, a także spojrzymy na to, co nadejdzie w bliskiej i dalekiej przyszłości”.

Głównym wydarzeniem będzie prawdopodobnie zestaw słuchawkowy „Project Cambria”, który, jak wcześniej potwierdził dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, zostanie wydany w październiku. Nowy zestaw słuchawkowy prawdopodobnie zostanie nazwany Quest 3, gdy pojawi się na półkach sklepowych, a poprzednie przecieki ujawniły (potencjalnie) wygodniejszy projekt. Aktualizacje sprzętu są również prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że obecny zestaw słuchawkowy Quest został wydany w październiku 2020 r.

Meta prawdopodobnie ujawni również ulepszenia oprogramowania, które pojawią się na istniejących urządzeniach, a także więcej „metawersalnych” treści – miejmy nadzieję, że będzie to coś bardziej imponującego niż ostatnie selfie VR Zuckerberga. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku na stronie Reality Labs, a aktualizacje można otrzymywać na stronie Meta Connect.

Źródło: Blog Oculus

Czy ten post był pomocny?