Skip to content

Microsoft odrywa Internet Explorera od użytkowników, którzy wciąż się trzymają – Recenzja Geek

15 de luty de 2023
7bd56eda 1024x576 1

Aktualizacja Microsoft Edge wyłącza ją na zawsze.

Logo Internet Explorer w systemie Windows 11.

Internet Explorer świetnie się spisał, ale napis wisi na ścianie od lat. Microsoft oficjalnie pożegnał się z długo działającą przeglądarką w czerwcu. Dzisiaj potwierdzono, że nowa aktualizacja Microsoft Edge trwale wyłączy Internet Explorera w systemie Windows 10 i przeniesie go na emeryturę.

Chociaż wycofanie przeglądarki internetowej rozpoczęło się w 2021 i 2022 r., wiele osób nadal z niej korzystało. Jeśli jesteś jednym z nielicznych, którzy wciąż się trzymają, mamy złe wieści. Ma zniknąć na dobre. Tym razem na serio.

Od tego tygodnia Microsoft robi większy krok, aby upewnić się, że zniknął na dobre. To dlatego, że aktualizacja przeglądarki Edge całkowicie wyłączy Internet Explorera w większości wersji systemu Windows 10. Ponadto użytkownicy otrzymają przekierowanie do przeglądarki Microsoft Edge. Nawet kliknięcie ikony w menu Start spowoduje uruchomienie Edge’a.

Nie martw się o swoje zakładki, historię przeglądarki i inne dane, ponieważ wszystkie zostaną automatycznie przeniesione do nowej przeglądarki Edge. A jeśli korzystasz z systemu Windows 11, wszystko jest gotowe, ponieważ nigdy nie był dostarczany z Eksploratorem.

Co więcej, Microsoft usunie również wszystkie odniesienia wizualne i ikony IE, począwszy od majowej wersji niezwiązanej z zabezpieczeniami, zaplanowanej na 23 maja. I wreszcie, Microsoft Edge z trybem IE umożliwia kompatybilność wsteczną i będzie otrzymywać wsparcie co najmniej do 2029 roku.

za pośrednictwem Ars Technica

Czy ten post był pomocny?