Skip to content

Microsoft Office dla komputerów Mac ma nowe funkcje przechowywania w chmurze

3 de wrzesień de 2022
Office on Mac

Logo Microsoft Office na MacBooku Air

Microsoft Office działa już dobrze z każdą zainstalowaną usługą przechowywania w chmurze, ponieważ dokumenty można zapisywać w dowolnym folderze na komputerze. Jednak wciąż jest miejsce na ulepszenia, a nowe funkcje przechowywania w chmurze dla pakietu Office na komputerze Mac są wdrażane.

Microsoft Office na Macu ma przycisk „Dodaj miejsce” na ekranie Otwórz, który umożliwia dodanie konta OneDrive lub SharePoint w celu uzyskania dostępu do dokumentów. W ten sposób nie musisz instalować wymaganych klientów synchronizacji w chmurze na swoim komputerze, ponieważ pakiet Office sam pobierze dany plik i prześle zmiany z powrotem na konto w chmurze.

Firma Microsoft wprowadziła teraz aktualizację testerów Office Insiders, która zastępuje „Dodaj miejsce” w menu Otwórz na „Połączone konta”. Podstawowa funkcjonalność jest taka sama — możesz dodawać lub usuwać konta pamięci w chmurze — ale nazwa i interfejs są teraz bardziej zbliżone do mobilnych aplikacji pakietu Office.

Microsoft dodał również obsługę pamięci masowej w chmurze Box, a firma „nadal dodaje nowe wsparcie dla większej liczby usług innych firm”. Dropbox był kiedyś obsługiwaną opcją na niektórych platformach. Dysk Google z pewnością byłby pomocny, nawet jeśli większość wspólnego udostępniania dokumentów na Dysku korzysta z Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google.

Ekran połączonych kont w pakiecie Office

Połączone konta są dostępne w Office Current Channel Preview w wersji 16.64 (22082100) lub nowszej. Po usunięciu wszystkich błędów powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom pakietu Office na komputerze Mac. Nie wiadomo, kiedy i czy pakiet Office dla systemu Windows zostanie poddany podobnej przebudowie.

Źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?