Skip to content

Microsoft PowerPoint w sieci Web ma nową funkcję wideo

30 de marzec de 2023
microsoft powerpoint logo new

Logo programu Microsoft PowerPoint

Program PowerPoint od lat obsługuje dodawanie klipów wideo do prezentacji, ale aplikacja internetowa nie ma wszystkich funkcji klasycznego programu PowerPoint. Microsoft próbuje to zmienić za pomocą nowej aktualizacji.

Firma Microsoft potwierdziła dzisiaj w poście na blogu, że PowerPoint w sieci Web obsługuje teraz przesyłanie filmów do wykorzystania w prezentacjach. Wcześniej aplikacja internetowa ograniczała się do osadzania filmów z innych platform, takich jak YouTube. Możesz po prostu kliknąć kartę Wstaw na pasku narzędzi wstążki, kliknąć menu rozwijane Wideo i wybrać „Wideo z urządzenia”, aby wybrać plik. Pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak PowerPoint w sieci Web otrzymał automatyczne formatowanie list.

Nadal jesteś ograniczony do filmów o rozmiarze do 256 MB, ale to powinno wystarczyć do większości prezentacji — jeśli naprawdę potrzebujesz wideo 4K lub wideo o dłuższej długości w jednym ze swoich slajdów, przesłanie niepublicznego filmu YouTube prawdopodobnie i tak zadziała lepiej . Firma Microsoft zaleca korzystanie z plików wideo w formacie .MP4, ale program PowerPoint w sieci Web może również rozpoznawać pliki MOV, WMV, AVI, M4V, MKV, ASF i TS.

Microsoft twierdzi, że nowa funkcja jest wciąż wdrażana, więc jeśli nie widzisz jej w przeglądarce, powinna wkrótce się pojawić.

Źródło: Blog niejawnych testerów platformy Microsoft 365

Czy ten post był pomocny?