Skip to content

Microsoft ułatwia wklejanie tekstu do programu Word – Recenzja Geek

12 de marzec de 2023
f50b4eef

Logo programu Microsoft Word na komputerze Mac.

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem programu Microsoft Word, prawdopodobnie zauważyłeś, że brakuje mu funkcji: skrótu klawiaturowego do wklejania zwykłego tekstu. Używanie skrótu wklejania (Alt + V) przenosi wszystko do schowka, formatowanie i wszystko. Teraz firma wprowadziła nowy skrót, który wkleja tylko słowa.

W poście na blogu Microsoft 365 Insider menedżer produktu Ali Forelli przedstawił nowy skrót jako Ctrl+Shift+V (Cmd+Shift+V na komputerze Mac). Forelli zauważa, że ​​ten istniejący skrót działa już w innych aplikacjach, takich jak Microsoft Teams, Word for the web, Google i Gmail. Korzystanie z nowej kombinacji klawiszy pomoże autorom wprowadzać tekst z zewnętrznych źródeł bez ręcznego usuwania formatowania, takiego jak czcionka, rozmiar, typ i kolor.

Należy zauważyć, że Word od wielu lat ma opcję „zachowaj tylko tekst”. Jednak gdy użytkownik wklejał tekst do aplikacji, musiał wybrać tę opcję z menu rozwijanego, które pojawiało się na końcu wklejanego tekstu. Jednak nowy skrót klawiaturowy zaoszczędzi użytkownikom kliknięć myszą i naciśnięć klawiszy w przyszłości. A biorąc pod uwagę, ile wklejania odbywa się w programie Word, te kliknięcia i pociągnięcia szybko się sumują.

Skrót do wklejania tekstu nie jest jednak jedyną nową kombinacją klawiszy dodaną do programu Microsoft Word. Program otrzymał także skróty do „Copy Format Painter” (Ctrl+Shift+C), „Paste Format Painter” (Ctrl+Alt+V) i „Wklej specjalnie” (Alt+H+V+S).

Źródło: Microsoft 365 Insider

Czy ten post był pomocny?