Skip to content

Microsoft wydaje poprawkę dla uszkodzonych sieci VPN w systemach Windows 10 i 11

18 de styczeń de 2022
win11 bugs hero 1

Wtorki z łatami są ekscytujące, ponieważ Microsoft naprawia wszystkie te dokuczliwe drobne problemy i problemy z bezpieczeństwem, które się pojawiły. Czasami jednak sprawy toczą się na boki, co miało miejsce ostatnio, ponieważ łatka systemu Windows spowodowała, że ​​niektóre typy VPN przestały działać.

Po tym, jak firma Microsoft wydała najnowszą rundę aktualizacji we wtorek, połączenia IPSEC IKE i L2TP VPN kończyły się niepowodzeniem dla wielu użytkowników. Było to szczególnie problematyczne dla firm, które polegały na tych połączeniach dla zdalnych pracowników w celu uzyskania dostępu do systemów prywatnych.

Dokumentacja Microsoftu rozwiązała problem: „Po zainstalowaniu KB5009566 połączenia IP Security (IPSEC), które zawierają identyfikator dostawcy, mogą się nie powieść. Może to mieć również wpływ na połączenia VPN korzystające z protokołu Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) lub z zabezpieczeniami IP Internet Key Exchange (IPSEC IKE).

Najczęściej dotyczyło to wbudowanej sieci VPN systemu Windows, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali również problemy z oprogramowaniem VPN innych firm, które używało również połączeń IPSEC IKE i L2TP.

Na szczęście problem został rozwiązany za pomocą aktualizacji poza pasmem oznaczonej KB5010795, która jest już dostępna dla systemów Windows 11, Windows 10, Windows Server 2022, Windows Server 2019 i Windows Server 2016. Jeśli masz problemy z IKE IPSEC i L2TP VPN, zaktualizuj system Windows, aby rozwiązać problem.

Czy ten post był pomocny?