Skip to content

Microsoft wyłącza Windows Live Messenger: co to oznacza dla Ciebie

31 de lipiec de 2021
image213

Windows Live Messenger – dawniej MSN Messenger – ma zostać zamknięty 15 marca 2013 r. Microsoft zastępuje go Skype i migruje identyfikatory Windows Live (obecnie znane jako konta Microsoft) do Skype.

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows Live Messenger, czasy się zmieniają. Do czatowania będziesz potrzebować aplikacji Skype — komunikatory internetowe innych firm i stare wersje programu Windows Live Messenger nie będą już działać.

Żegnaj Windows Live Messenger i klientów innych firm

Od 15 marca nie będzie już można logować się do Messengera za pomocą aplikacji komputerowej Windows Live Messenger. Jeśli spróbujesz się zalogować, zostaniesz poproszony o pobranie Skype’a i odinstalowanie Messengera z komputera.

Jeśli używasz innej aplikacji do czatowania na Windows Live Messenger – takiej jak Pidgin lub Trillian – te aplikacje prawdopodobnie również przestaną działać. Jednak nie będzie to tak proste, jak zmiana klienta na Skype zamiast Windows Live Messenger. ten Wtyczka Skype dla Pidgin pozwala tylko na czatowanie ze znajomymi ze Skype’a, gdy Skype jest już otwarty i działa w tle. Wsparcie Skype’a od Trillian jest nieco bardziej zintegrowany, ale nadal wymaga zainstalowanego Skype’a i nie działa w tej chwili z powodu zmian w protokole Skype.

Jeśli chcesz rozmawiać przez Skype, jedyną realną opcją w tej chwili jest oficjalny klient Skype. Na szczęście Skype jest dostępny dla Windows 8, tradycyjnego pulpitu Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android i Windows Phone, więc nie brakuje opcji. Jednak niektórzy klienci – tacy jak Skype dla Linuksa i Skype dla Androida – nie są tak dopracowani i z naszego doświadczenia wynikają z nich błędy.

Migracja do Skype

Jeśli chcesz nadal korzystać z konta Windows Live Messenger i rozmawiać z kontaktami, musisz przenieść swoje konto Messenger do Skype’a. Ta migracja może przebiegać na dwa sposoby, w zależności od tego, czy masz już konto Skype, z którym chcesz scalić swoje konto, czy nie.


Najpierw upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Skype’a. Możesz pobierz go ze strony Skype’a lub użyj opcji Pomoc > Sprawdź aktualizacje w Skypie. Jeśli jesteś już zalogowany do Skype’a, użyj opcji Skype > Wyloguj się, aby się wylogować i wrócić do ekranu logowania.

Na ekranie logowania wybierz opcję logowania za pomocą konta Microsoft.

1627712107 250 Microsoft wylacza Windows Live Messenger co to oznacza dla Ciebie

Zaloguj się za pomocą swojego konta Microsoft (wcześniej znanego jako identyfikator Windows Live: to samo konto, którego używasz do logowania się do programu Windows Live Messenger).

Zobaczysz ekran z pytaniem, czy masz już konto Skype. Jeśli nie, kliknij Jestem nowy w Skype i Twoje konto Microsoft zostanie połączone z nowym kontem Skype. Jeśli tak, kliknij I masz konto Skype i będziesz mógł połączyć swoje konto Microsoft z istniejącym kontem Skype.

1627712108 306 Microsoft wylacza Windows Live Messenger co to oznacza dla Ciebie

Niezależnie od wybranej opcji, kontakty programu Windows Live Messenger pojawią się na liście kontaktów Skype. Zakładając, że wszyscy się przełączą, będziesz mógł kontynuować rozmowę ze swoimi kontaktami ze Skype’a.


Chociaż Skype koncentruje się głównie na rozmowach audio i wideo, może być również używany do rozmów tekstowych. Możesz także zmienić interfejs Skype’a w bardziej minimalną listę znajomych — wystarczy kliknąć menu Widok i wybrać Widok kompaktowy.

1627712108 806 Microsoft wylacza Windows Live Messenger co to oznacza dla Ciebie

Windows Live Messenger nie zostanie całkowicie zamknięty w marcu. Nadal będzie funkcjonować w Chinach kontynentalnych.

Czy ten post był pomocny?