Skip to content

Może to pomóc zachować smak Twojej kawy — LifeSavvy

16 de maj de 2022

Osoba nalewa kawę z ekspresu przelewowego.

Nic tak nie mówi „Obudź się”, jak zapach świeżo parzonej kawy. Jeśli jednak chcesz, aby zachował ten bogaty smak, możesz nie chcieć leżeć na płycie grzejnej przez wiele godzin.

Wyłączenie ekspresu przelewowego bezpośrednio po zakończeniu parzenia pozwoli zachować smak.

Większość ekspresów przelewowych ma wbudowane płyty grzejne, które utrzymują temperaturę szklanego dzbanka przez około dwie do czterech godzin. Daje to czas na wypicie kilku świeżych filiżanek i choć jest to wygodne, ma wadę: płyta grzejna może zmienić smak kawy.

1652741019 352 Moze to pomoc zachowac smak Twojej kawy — LifeSavvy

Tak jak podgrzanie kawy lub ustawienie jej na cieplejszym miejscu może zmienić jej związki lotne, tak płyta grzewcza ekspresu może również zmienić smak, a nie na lepsze. Zasadniczo płyta grzewcza będzie nadal „gotować” kawę i może sprawić, że będzie ona bardziej gorzka i kwaśna – nie jest to najbardziej apetyczny smak.

Jakie jest rozwiązanie? Jeśli możesz przejść na piwowar z karafką termiczną, to najlepsza opcja. Zamiast ciągłego podgrzewania za pomocą gorącej płyty, karafka termiczna po prostu izoluje gorącą zaparzoną kawę i nie zmienia jej smaku. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, być może nadszedł czas, aby zainwestować w wysokiej jakości termos i po prostu wylać go przez kilka pierwszych godzin dnia.

Jeśli czujesz, że Twoja kawa smakuje gorzko, może to być po prostu Twój ekspres do kawy.

Czy ten post był pomocny?