Skip to content

Możesz naprawić swoją platformę Steam, a iFixit dostarczy części — recenzja Geek

17 de luty de 2022
1d18e7d0 1024x576 1

Pod koniec zeszłego roku Valve udostępniło oficjalny film z rozkładania Steam Deck, udowadniając, że jej pierwsza przenośna konsola będzie naprawiana przez użytkownika. Firma obiecała również sprzedać części zamienne Steam Deck, a teraz mówi, że iFixit będzie jednym z jej autoryzowanych dealerów.

To co najmniej ekscytujący rozwój. Pomimo faktu, że każda nowoczesna konsola cierpi z powodu dryfowania joysticka, Valve jest jedyną firmą, która oferuje klientom jasne i oficjalne rozwiązanie tego i innych powszechnych problemów.

  • Dziś ogłaszamy, że iFixit będzie jednym z autoryzowanych sprzedawców części zamiennych Steam Deck — a także części zamiennych do produktów Valve Index VR. Wciąż dopracowujemy szczegóły i wkrótce udostępnimy więcej informacji na ten temat.

    Jak pokazano w nowym rozbiciu iFixit, Steam Deck jest niezwykle łatwy do rozłożenia i naprawy. Wszystko jest wyraźnie oznaczone, możesz wymienić ekran bez demontażu konsoli, a nawet uaktualnić wewnętrzną pamięć urządzenia za pomocą tylko śrubokręta. (Po prostu zachowaj ostrożność podczas wymiany baterii, bo to jedyna rzecz, z którą iFixit miał problem.)

    Valve twierdzi, że wciąż pracuje nad swoją umową z iFixit, co ma sens, ponieważ Steam Deck zostanie uruchomiony dopiero 25 lutego. Żeby było jasne, nie wiemy, jakie części zamienne Valve będzie sprzedawać za pośrednictwem iFixit, a firma może znaleźć dodatkowe punkty sprzedaży swoich części.

    Czy ten post był pomocny?