Skip to content

Możesz teraz chronić swoje konto Apple za pomocą kluczy sprzętowych

8 de grudzień de 2022
iPhone 14 Hero

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest koniecznością w dzisiejszym cyfrowym świecie. Istnieją na to różne metody, ale być może najbezpieczniejsza jest użycie klucza sprzętowego. Teraz będziesz mógł zabezpieczyć swoje konto Apple za pomocą jednego.

Wraz z innymi ogłoszeniami dotyczącymi bezpieczeństwa, takimi jak nowy poziom szyfrowania dla iCloud, firma potwierdziła, że ​​będzie można teraz używać kluczy sprzętowych innych firm do zabezpieczenia konta iCloud. Sprawi to, że wszystko będzie prostsze, a jednocześnie bardziej bezpieczne — zamiast konieczności uzyskiwania dwuskładnikowego kodu uwierzytelniającego w celu otwarcia konta, możesz (opcjonalnie) chwycić klucz sprzętowy i dotknąć go na górze iPhone’a, i to będzie służyć jako metoda uwierzytelniania.

Apple twierdzi, że ta funkcja jest przeznaczona dla użytkowników, którzy na swoich kontach internetowych spotykają się z „skoordynowanymi zagrożeniami”, odnoszącymi się do osób publicznych, takich jak celebryci, dziennikarze lub politycy. W końcu nie masz możliwości uzyskania dostępu do swojego konta, chyba że masz przy sobie klucz sprzętowy – co czyni go zasadniczo odpornym na phishing.

Ta funkcja powinna trafić na Twój telefon w ciągu kilku dni. Mam tylko nadzieję, że nie zgubisz klucza bezpieczeństwa. To byłoby bardzo złe.

źródło: jabłko

Czy ten post był pomocny?