Skip to content

Możesz teraz kupić domenę .zip, .foo lub .dad od Google

4 de maj de 2023
Google logo

Logo wyszukiwarki Google

Istnieją dziesiątki domen najwyższego poziomu, w skrócie TLD, służących jako alternatywa dla przepełnionych opcji, takich jak .com i .net. Google akceptuje teraz rejestracje większej liczby domen TLD, w tym .dad i .phd.

Google ogłosił szereg nowych TLD, które mają być używane na osobistych stronach, projektach i portfelach. Istnieje wiele nowych domen TLD, od tych do spraw technicznych (takich jak .nexus, .zip, .foo i .mov) do tych bardziej profesjonalnych (takich jak .phd, .esq i .prof). Jest nawet .dad, jeśli jesteś ojcem i chcesz założyć stronę internetową przed Dniem Ojca.

Google wcześniej wprowadził TLD, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, takie jak .app, i te wydają się idealnie pasować do wszelkiego rodzaju osobistych firm lub po prostu osobistej strony z opcjami kontaktowymi. To świetny sposób na zaprezentowanie siebie i swoich usług, a nawet utworzenie osobistej strony stworzonej dla zabawy.

Każda z domen jest teraz we wczesnym dostępie, więc jeśli nie jesteś międzynarodową korporacją, możesz nie być jeszcze w stanie zdobyć jednej z nich. Opłaty rejestracyjne będą spadać każdego dnia aż do 10 maja, kiedy wszystkie będą dostępne w normalnych cenach — po tym, jak te duże firmy i marki ukradną jedne z najlepszych. Miej oko na Google Domains, jeśli jesteś zainteresowany.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?