Skip to content

Możesz teraz używać starych kalkulatorów w archiwum internetowym

30 de styczeń de 2023
calc

Texas Instruments TI82

Niewiele jest rzeczy, które są tak nostalgiczne jak te stare kalkulatory Casio lub Texas Instruments. A jeśli chcesz powspominać dawne czasy, Internet Archive ma teraz kilka kalkulatorów dostępnych online w formie emulatorów.

Internet Archive opublikowało „The Calculator Drawer”, zbiór emulatorów kilku popularnych kalkulatorów, w tym między innymi TI-85, TI-86 i kilka emulatorów HP. Jak dotąd jest to niewielka kolekcja, ale masz wiele takich, które możesz chcieć sprawdzić. Wiele z tych emulatorów ma wizualną, cyfrową reprezentację nie tylko danych wyjściowych oprogramowania sprzętowego kalkulatora, ale także samych klawiszy, aby doświadczenie było jak najbardziej dokładne.

Oczywiście w ostatnim czasie zmniejszyła się potrzeba posiadania fizycznego kalkulatora, ponieważ nasze telefony i komputery mają wbudowane kalkulatory. Nadal możesz go potrzebować, jeśli jesteś studentem, na wypadek gdyby z jakiegokolwiek powodu nie pozwolili ci wyciągnąć smartfonów, ale ten emulator prawdopodobnie nie zastępuje tych przypadków. W końcu nadal używasz tego kalkulatora na inteligentniejszym, potężniejszym sprzęcie.

Jeśli chcesz rzucić okiem na tę ogromną kolekcję, przejdź do szuflady kalkulatora.

Źródło: Archiwum internetowe

Czy ten post był pomocny?