Skip to content

Możesz teraz wysyłać dokumenty Word do swojego Kindle

24 de kwiecień de 2023
52649179655 44eed2c8db o

2015 Amazon Kindle Paperwhite eReader siedzący na kanapie z ekranem głównym

Pomimo rozwoju Dokumentów Google i innych alternatyw, Microsoft Word pozostaje jednym z najsolidniejszych programów do pisania dokumentów. Teraz jest jeszcze lepszy dzięki integracji z e-czytnikami Amazon Kindle.

Teraz, jeśli napiszesz dokument lub otworzysz dokument napisany przez kogoś innego w programie Word, masz teraz możliwość udostępnienia go jako e-booka na swoim Kindle, jeśli go posiadasz. Po prostu przejdź do Plik, wybierz Eksportuj, a następnie kliknij „Wyślij do Kindle”. Zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do Amazon, ale gdy to zrobisz, możesz po prostu udostępnić je na swoim urządzeniu Kindle i sprawdzić to tak, jakbyś czytał każdy inny pobrany e-book.

Co ważniejsze, Word będzie nawet elastyczny, pozwalając ci wybrać sposób wyświetlania dokumentu na twoim Kindle. Możesz wyświetlić go jako eBook z regulowanym skalowaniem czcionek i układem stron, dzięki czemu możesz czytać tak, jak chcesz, lub jako dokument drukowany, umożliwiający czytanie dokumentu tak, jak jest wyświetlany w programie Word. Mogłeś już korzystać z usługi Wyślij do Kindle, aby eksportować pliki Word do urządzeń Kindle, ale ta nowa funkcja skraca wymagane kroki i czas.

Jest kilka haczyków. Po pierwsze, jeśli dokonasz jakichkolwiek adnotacji odręcznych lub zmian w swoim dokumencie w Kindle, nie zostaną one zsynchronizowane z powrotem do dokumentu Word. Jest to możliwość, którą ostatecznie Microsoft planuje zaoferować.

Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników w wersji Beta i Preview, a także dla niejawnych testerów programu Word dla komputerów Mac. Microsoft planuje również wprowadzić to do internetowej wersji programu Word. W przypadku wszystkich innych wdrożenie może zająć kilka tygodni.

źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?