Skip to content

Możesz wreszcie udostępniać AirTags innym osobom

6 de czerwiec de 2023
52703390199 460efe50e6 o

AirTag 1

Apple miał wczoraj wiele do ogłoszenia, od długo oczekiwanego zestawu słuchawkowego Vision Pro po dużą aktualizację Apple Watch. Firma potwierdziła również, że w końcu będzie można dzielić dostęp do AirTags z innymi osobami.

Wiele innych sieci trackerów Bluetooth, w tym SmartThings i Tile, umożliwia udostępnianie trackera innym kontom. W ten sposób inna osoba może w każdej chwili zobaczyć jego lokalizację. Sieć Apple Find My nie ma tej funkcji od czasu jej wprowadzenia w 2021 roku. Jednak to się wreszcie zmienia.

Apple powiedział we wczorajszym poście na blogu dotyczącym iOS 17: „AirTag można udostępnić maksymalnie pięciu innym osobom, umożliwiając przyjaciołom i rodzinie śledzenie elementu w Find My. Każdy w grupie będzie mógł zobaczyć lokalizację przedmiotu, odtworzyć dźwięk i użyć Precyzyjnego wyszukiwania, aby pomóc zlokalizować współdzielony AirTag, gdy znajduje się w pobliżu. Działa to również ze wszystkimi innymi akcesoriami sieciowymi Find My.”

Wspaniale jest widzieć udostępnianie w końcu nadchodzi, zwłaszcza w sposób, który będzie działał również z innymi akcesoriami Find My, takimi jak Eufy SmartTrack Link firmy Anker lub karta Chipolo. Opcja udostępniania trackerów jest szczególnie przydatna dla par i rodzin, aby szybko znaleźć swoje rzeczy. Pomocne może być również przekazanie znajomemu czegoś za pomocą funkcji Find My (np. plecaka) i umożliwienie im śledzenia tego.

Opcja udostępniania urządzeń Find My innym osobom pojawi się w aktualizacji iOS 17, która ma pojawić się jeszcze w tym roku.

źródło: jabłko

Czy ten post był pomocny?